У Києві перевірили якість ДП і бензину на семи найбільших АЗС: Порушення виявили у паливі MOTTO і SUNOIL

У Києві презентували результати міжнародного дослідження якості палива реалізованого мережевими АЗС столиці та області.

У Києві перевірили якість ДП і бензину на семи найбільших АЗС: Порушення виявили у паливі MOTTO і SUNOIL - today.ua

Аналіз проб провела лабораторія "Інспекторат Україна" - підрозділ міжнародного Bureau Veritas, член Міжнародної федерації незалежних інспекційних агентств (IFIA).

Про це повідомляє Censor.net з посиланням на Unian.net

У дослідженні взяли участь 7 АЗС: ОККО, БРСМ, SOCAR, MOTTO, Авантаж 7, WOG, SUNOIL. Проби дизпалива і бензину "А-95" брали фахівці компанії SGS - світового лідера у сфері інспекційних послуг, експертизи, випробувань і сертифікації.

У Києві перевірили якість ДП і бензину на семи найбільших АЗС: Порушення виявили у паливі MOTTO і SUNOIL

Як повідомив виконавчий директор Міжнародної академії стандартизації Олег Цільвік, проблеми з якістю палива зафіксовані у двох з семи АЗС: MOTTO і SUNOIL.

Зокрема, вміст сірки в бензині MOTTO у 2 рази перевищує норму (10 мг на літр), на SUNOIL - на 20%. Кількість сірки в ДП MOTTO в 30 разів перевищує норму, в SUNOIL - в 15%. Вміст кисню при нормі до 2,7% в МОТТО - 12,7%, в SUNOIL - 6,24%.

У паливі МОТТО також виявлено 1,44% вмісту бензолу при нормі до 1%. Обидві мережі також допустили порушення по одиницях октанового числа: під виглядом бензину марки 95 МОТТО продають бензин 92, SUNOIL - 93,9.

"Це суттєві порушення, які знижують якісні характеристики нафтопродуктів. Особливо в ситуації з МОТТО, коли кількість метанолу у них 16,5% при тому, що в паспортах сучасних автомобілів зазначено: вміст спирту не може перевищувати 10%. Інакше виробник має право зняти авто з гарантійних зобов'язань", - сказав Олег Цільвік.

Згідно з дослідженням, зразки палива ОККО, БРСМ, SOCAR, Авантаж 7 і WOG відповідають стандартам якості. У жодному зразку не виявлено заборонених добавок.

"Була інформація в ЗМІ про вміст в окремих продавців монометиланіліну. У жодному з семи зразків, навіть у сфальсифікованих нафтопродуктах, ми таку присадку не знайшли. На мій погляд, ця була маніпуляція", - додав Олег Цільвік.

В Україну прийде спека з Європи: в яких областях країни потеплішає до +31 градуса
В Україну прийшов антициклон з Європи, який приніс жарку погоду. Дощі через кілька днів уже відступлять, і погода в країні стане по-справжньому літньо...
Стало відомо, як працюватимуть Укрпошта і Нова пошта на Трійцю та на День Конституції
Головні поштові оператори України, Укрпошта та Нова пошта визначилися з графіками роботи своїх відділень під час довгих вихідних - на Трійцю і на День...
Анджеліна Джолі відновила спілкування з першим чоловіком: пара таємно сходила на побачення
Анджеліна Джолі після гучного розлучення з Бредом Пітом відновила спілкування зі своїм першим чоловіком Джонні Лі Міллером. Пару вже кілька разів за о...
В Україні подешевшала полуниця: ціни на ягоду впали більш ніж вдвічі
Полуниця на прилавках українських магазинів стала доступнішою за ціною. Вартість головної весняно-літньої ягоди знизилася більш ніж удвічі. Українс...
П'ять причин, чому смартфон розряджається в неактивному стані
Багатьом власникам Android-смартфонів знайома ситуація, коли пристроєм деякий час не користувалися, а його акумулятор все одно розряджався. Цьому є по...