У Херсоні поліцейські викрили 38-річного місцевого жителя, який за 10 000 грн пропонував допомогти "успішно" скласти іспити на отримання посвідчення водія в територіальному сервісному центрі МВС. Про це повідомив Головний сервісний центр МВС України.
У повідомленні Головного сервісного центру МВС йдеться про те, що фігурант переконував своїх "клієнтів", які закінчили навчання в автошколі, що зараз нібито неможливо самостійно скласти в територіальних сервісних центрах МВС іспити на отримання посвідчення водія, але він може в цьому "допомогти".
За свої "послуги" зловмисник просив у середньому по 10 000 грн. Ціна залежала від кожного конкретного клієнта.
За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (Зловживання впливом). Покарання за цією статтею передбачає штраф або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Наразі слідчі поліції встановили два злочинні епізоди з боку фігуранта. Але злочинних епізодів насправді може бути більшим, оскільки досудове слідство ще не закінчили.
Слід зазначити, що у 2024 році поліція активно бореться з так званими "бігунками", які обіцяють за грошову винагороду "вирішити питання" у територіальному сервісному центрі МВС. Так, нещодавно на Сумщині правоохоронці затримали інструктора автошколи, який підбурював кандидата у водії дати хабар у розмірі 5000 грн за успішне складання повторного практичного іспиту з водіння в сервісному центрі МВС. Зловмисник заявив, що екзаменатору, який приймає практичний іспит з водіння у територіальному сервісному центрі МВС, потрібно дати 5000 грн, і тоді той прийме практичний іспит з водіння.
МВС вже більше року проводить реформу сервісних центрів з метою до мінімуму знизити корупцію при отриманні посвідчень водіїв. Наприклад, деякі сервісні центри МВС лишили права приймати іспити у кандидатів у водії. Для іспитів створили так звані хаби (65 хабів). Це зробили для того, щоб було легше контролювати іспити.
При цьому в 2023 році ввели адміністративну відповідальність за порушення в процесі складання теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія (як з боку кандидатів у водії, так і з боку співробітників сервісних центів МВС).
В Україні поліцейські використовували алктестер Drager для вимагання грошей із водіїв.