Журналісти викрили мережу АЗС на продажу неякісного бензину з підпільного НПЗ

У місті Мерефа Харківської області функціонує найбільший в Україні підпільний міні-НПЗ. Через нього державний бюджет щорічно втрачає по 1 млрд гривень. Про це йдеться в програмі "Гроші" телеканалу "2+2", передають "Українські новини".

Журналісти викрили мережу АЗС на продажу неякісного бензину з підпільного НПЗ - today.ua

Журналісти стверджують, що на цьому підпільному міні-НПЗ змішують бензин з розчинниками, які ввозять з Росії. В результаті отриману рідину продають через мережу АЗС "Мотто".

У сюжеті журналісти говорять про те, що ще взимку слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів. Правоохоронці встановили, що виготовлений таким чином бензин продають через мережу АЗС "Мотто".

Українські водії через недорогу ціну купують цей бензин, не підозрюючи, що він може завдати серйозної шкоди автомобілю. Справа в тому, що цей бензин за багатьма характеристиками не відповідає державним стандартам. Це зазначено, зокрема, в одному з досліджень Інституту споживчих експертиз, яке провели в 2021 році.

Зокрема, в такому бензині значно перевищений вміст сірки, бензолу і ефірів.

Журналісти програми "Гроші" закликали голову Бюро Економічної Безпеки Вадима Мельника посилити боротьбу з незаконним виробництвом палива для автомобілів.

Нагадаємо, в травні 2021 року в Україні ввели державне регулювання вартості бензину і дизельного палива.