Зеленський пообіцяв знизити ціни на бензин та дизель

Президент України Володимир Зеленський оголосив про старт програми економічного патріотизму, яка передбачає зниження податкового навантаження на бізнес та зменшення перевірок. В результаті на українських АЗС має знизитися вартість бензину та дизельного палива.

Зеленський пообіцяв знизити ціни на бензин та дизель - today.ua

Зокрема, в Україні знизять ПДВ (податок на додану вартість) на бензин та дизельне паливо. Це дозволить знизити ціни на автомобільне паливо.

На жаль, Зеленський не сказав, на скільки конкретно буде знижено ПДВ на бензин та ДП. Відомо лише, що це станеться вже найближчим часом.

Раніше цього тижня Нафтогазова Асоціація звернулася до Володимира Зеленського з проханням перейняти досвід країн ЄС та розглянути можливість зниження цін на пальне за рахунок зниження ПДВ та модернізації ставок акцизу. Пропонувалося знизити ставку ПДВ для пального з 20 до 7%.

Нафтогазова Асоціація вважає, що у цьому випадку втрати держбюджету від зниження ставки ПДВ можуть бути нівельовані додатковими надходженнями ПДВ та податку на прибуток від ліквідації корупційних та злочинних схем.

Нагадаємо, що у травні 2021 року в Україні запровадили державне регулювання цін на бензин та дизельне паливо. Воно діятиме до закінчення карантину.