Зеленський підписав закон про зміну розсилки “листів щастя“

Президент України Володимир Зеленський 20 травня підписав закон № 1438-ІХ, який передбачає скасування розсилки порушникам ПДР поштою постанов про адмінвідповідальність, по якій вже було сплачено штраф.

Зеленський підписав закон про зміну розсилки “листів щастя“  - today.ua

Підписаний главою держави закон вступає в силу на наступний день після опублікування в ЗМІ.

До сих пір, згідно з українським законодавством, оригінал постанови про притягнення до адміністративної відповідальності незалежно від погашення штрафу обов'язково прямував поштою власнику або належному користувачу автомобіля.

Такою практикою було невдоволено МВС. Поліції доводиться щорічно витрачати на розсилку "листів щастя" десятки мільйонів гривень. У 2020 році, наприклад, поліція на ці цілі витратила понад 60 млн гривень.

Тепер автомобілісти будуть отримувати "листи щастя", виписані по камерам автофіксації порушень ПДР, тільки якщо штраф не сплачено протягом 15 робочих днів з дня його винесення. Більшість водіїв платять штраф в перші 10 днів, адже в цьому випадку є знижка в 50%.

Раніше стало відомо, що до кінця 2021 року на українських дорогах встановлять 400 камер автофіксації порушень ПДР. До 2024 року їх буде 1,5 тисячі.