Заздалегідь приготуйтеся: що чекає українських водіїв у 2024 році

Автор: Максимов Віталій

З 1 січня 2024 року в Україні стали більше коштувати послуги сервісних центрів МВС, збільшився пенсійний збір при першій реєстрації автомобіля, посилився контроль за водіями. Але протягом року українських водіїв чекають й інші нововведення. Сьогодні ми розповімо про те, до чого потрібно приготуватись автомобілістам.

Заздалегідь приготуйтеся: що чекає українських водіїв у 2024 році - today.ua

Розмитнення євроблях у додатку "Дія"

У 2024 році має нарешті з'явитися можливість розмитнення автомобілів на іноземних номерах у мобільному додатку "Дія". Народні депутати у лютому 2023 року відхилили перший законопроект, який передбачав запровадження розмитнення євроблях у додатку "Дія", але наприкінці минулого року у Верховній Раді зареєстрували доопрацьований цей проект закону. Народні депутати мають розглянути його найближчим часом.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров не сумнівається, що народні депутати затвердять доопрацьований законопроект щодо розмитнення автомобілів у додатку "Дія". Це буде одне із найголовніших нововведень для українських автомобілістів у 2024 році.

Посилення контролю за теоретичними іспитами на "права"

Заздалегідь приготуйтеся: що чекає українських водіїв у 2024 році

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

У 2024 році МВС планує ще більше посилити контроль за іспитами на отримання посвідчення водія. Цей процес розпочався у 2023 році. Тепер у класах для теоретичного іспиту має бути по чотири відеокамери з аудіозаписом. Таке ж обладнання має бути і в автомобілях для практичного іспиту.

У 2024 році, як очікується, до класів для теоретичного іспиту почнуть пропускати лише після автоматичної ідентифікації обличчя. Для того, щоб у класи не могли потрапити сторонні особи.

Підвищення цін на автогаз

Заздалегідь приготуйтеся: що чекає українських водіїв у 2024 році

В Україні зараз акциз на скраплений газ становить 52 євро за 1000 літрів. Цей податок не змінювався понад 10 років. Мабуть, у 2024 році акциз на скраплений газ все ж таки піднімуть. Восени 2023 року голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев ініціював обговорення у Верховній Раді питання підвищення акцизу на автогаз.

Гетьманців вважає, що акциз на скраплений газ потрібно збільшити до 160-170 євро за 1000 літрів, щоб привести його у відповідність до показників Європи. Як це позначиться на власниках автомобілів із ГБО? Їм доведеться дорожче платити за автогаз. Вартість автогазу у цьому випадку збільшиться на 4-5 гривень.

Штраф за скручений пробіг автомобіля

Заздалегідь приготуйтеся: що чекає українських водіїв у 2024 році

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У 2024 році в Україні можуть почати штрафувати за скручений пробіг автомобілів. Якщо народні депутати ухвалять законопроект №10216, зареєстрований у Верховній Раді восени 2023 року. Цей проект закону передбачає штраф у розмірі від 8 500 до 34 000 гривень за скручений пробіг автомобіля. Пробіг машин планують вимірювати та порівнювати при їх перереєстрації. Щоправда, на наш погляд, цей законопроект ще "сирий", його треба доопрацювати.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, які зміни для водіїв вже відбулися в Україні з 1 січня 2024 року.