Замерзла солярка у баку: чи допоможе розморожувач?

Автор: Максимов Віталій

У 2022 році в Україні водії почали скаржитися на погану якість дизельного палива, чого раніше ніколи не було. Тому не виключено, що на морозі така солярка може замерзнути. Сьогодні ми розповімо про те, чи допоможе в такій ситуації розморожувач.

Замерзла солярка у баку: чи допоможе розморожувач? - today.ua

На жаль, навіть до війни в Україні не всі АЗС узимку продавали зимове дизельне паливо. Під час війни з російськими окупантами ситуація, мабуть, у цьому питанні стала ще гіршою. Принаймні у 2022 році українські водії, за даними директора консалтингової компанії "А-95" Сергія Куюна, скаржилися, що дизпаливо поганої якості.

Виробники розморожувачів обіцяють, що ці препарати повернуть у рідкий стан замерзле дизельне паливо. Проте, експеримент журналу "За кермом" показав, що не так все просто.

Деякі розморожувачі при концентрації 1:1 здатні розчинити ДП, але вони марні при замерзлих магістралях і, тим більше, при замерзлому паливному баку. Деякі розморожувачі починають працювати при морозі, який менше, ніж заявлений виробником. Сам процес розморожування може зайняти дуже тривалий час.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Замерзла солярка у баку: чи допоможе розморожувач?

Тобто практичного сенсу застосування розморожувачів немає. Можна, звичайно, залити величезну кількість цієї рідини у паливний фільтр, але що тоді робити з паливом у баку та магістралях – не зрозуміло.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо в паливній магістралі замерзне паливо, найкраще евакуювати автомобіль у тепле приміщення. Наприклад, на опалювальний паркінг. Це єдине надійне вирішення проблеми.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що суд змусив АЗС виплатити автомобілісту компенсацію за ремонт двигуна, який зламався через те, що у бак замість дизельного палива залили бензин.