Заміна зимових шин на літні: коли міняти і головні принципи покупки

Автор: Максимов Віталій

Синоптики прогнозують, що наступного місяця, у квітні 2024 року, в Україні температура повітря досягне +22 градусів тепла. Це означає, що автомобілістам потрібно буде поміняти на машинах зимові шини на літні. Сьогодні ми розповімо, чому це потрібно зробити обов'язково та про головні принципи купівлі літньої гуми.

Заміна зимових шин на літні: коли міняти і головні принципи покупки - today.ua

В інструкціях виробників шин сказано, що міняти зимові шини на літні потрібно, коли середньодобова температура повітря стане вищою за +7 градусів Цельсія. Деякі експерти рекомендують ставити літні шини, коли температура за вікном буде стабільною від 10 градусів тепла.

При виборі літньої гуми слід дотримуватися певних правил. Ми виділяємо 4 правила.

1 - Розмір. В інструкції з експлуатації автомобіля вказано допустимі розміри шин для нього. Ця ж інформація є на табличці, яка приклеєна в отворі дверей водія або на кришці лючка бензобака.

2 - Ширина, висота. При виборі шин потрібно враховувати тип автомобіля, на який їх встановлюватимуть. Широкі шини дають кращу стійкість, розгін та гальмування. Вузькі шини стабільніше поводяться в асфальтовій колії. Що ж до висоти, то чим більше висота профілю шини, тим вона міцніша.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

3 – Враховуйте рисунок протектора. Якщо влітку ви часто їздите по поганим дорогам, то краще встановити на автомобіль шини із симетричним або асиметричним малюнком протектора. Чому? Тому що їх можна встановлювати довільно, а шини з спрямованим малюнком протектора прив'язані до одного борту автомобіля. Це важливо, тому що на поганій дорозі можуть виникнути проблеми із шинами.

Заміна зимових шин на літні: коли міняти і головні принципи покупки

4 - Навантаження та швидкість. Занадто великий запас навантаження та швидкості не потрібен, оскільки це збільшить витрату палива. При виборі шин потрібно купувати легші, адже це допоможе заощаджувати паливо.

Зняті зимові шини слід зберігати правильно. Насамперед їх потрібно добре помити. Зберігайте шини у приміщенні. Гуму, не одягнуту на диски, ставте вертикально. Підвішувати чи складати одна на одну шини не рекомендується. Підвішувати та складати в стопку можна шини на дисках (у накачаному стані).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чому потрібно неодмінно змінювати зимові шини на літні? Тому, що влітку зимові шини не можуть забезпечити нормальне зчеплення, що збільшує ризик ДТП.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №11029, який передбачає штраф у розмірі 1700-8500 гривень для водіїв, які влітку їздять на зимових шинах, а взимку – на літніх.