Українські поліцейські іноді штрафують водіїв на 340 гривень за тріщину на лобовому склі, посилаючись на те, що порушена ч. 1 ст. 121 КУпАП. Водіям кажуть, що вони нібито керують автомобілем з технічними несправностями. Сьогодні ми розповімо, чи законний такий штраф...
Згідно п.6.95 ДСТУ 3649:2012 на лобовому склі автомобілів відколи або тріщини в зоні роботи склоочисників неприпустимі. Але на підставі ДСТУ 3649:2021 подібні пошкодження не класифікується як технічна несправність.
У правилах дорожнього руху (п.31.1) говориться, що технічний стан авто та його обладнання повинен відповідати стандартам, які стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища, а також правил технічної експлуатації, інструкцій виробників та інших техдокументів.
ПДР (п 31.3) забороняє їздити на автомобілі, якщо він переобладнаний з порушеннями вимог стандартів, правил і норм безпеки дорожнього руху; не пройдений тех. контроль (якщо він передбачений); номерні знаки не відповідають стандартам, а також порушений порядок встановлення і використання спецсигналів.
Потрібно врахувати, що в пункті 31.4 ПДР теж не йдеться про те, що не можна їздити на машині, у якій тріснуте лобове скло.
Таким чином, згідно з ПДР, тріщина або скол на лобовому склі не класифікується як технічна несправність, при якій заборонено їздити на автомобілі. Автомобілісти можуть оскаржити в суді штраф, якщо він виписаний за таку несправність.
Раніше стало відомо, що в Краматорську суд скасував штраф, виписаний по радару TruCam. Це сталося через те, що на фотографії не було видно обличчя водія, який керував автомобілем у момент перевищення швидкісного режиму.