Навіщо водії сиплять сіль у бачок омивача і чому не можна це робити

Багато водіїв вірять у різні стереотипи, від яких давно вже настав час відмовитися. Наприклад, деякі з них насипають сіль у бачок омивача. Експерти журналу "За кермом" пояснили, навіщо вони це роблять і попередили, що так чинити не можна.

Навіщо водії сиплять сіль у бачок омивача і чому не можна це робити - today.ua

Деякі водії за допомогою солі роблять саморобну незамерзайку. Також можна соляним розчином розморозити бачок.

Щоправда, зазначають експерти, у цих випадках шкоди автомобілю буде більше, ніж користі. Чому? Справа в тому, що соляний розчин викликає сильну корозію.

Корозії будуть піддаватися сколи на передній кромці даху над вітровим склом. І що ще небезпечніше - солона вода досягне прихованих порожнин машини.

З вітрового скла розчин потрапить в короб притоку повітря, де розташований отвір для забору повітря в обігрівач, і в механізм склоочисника.

Потім солона вода потрапить у порожнини під передніми крилами. Там завжди накопичується бруд та листя. В результаті з'явиться іржа на крилах та бризковиках.

Досвідчені водії стверджують, що безпечно розморозити бачок сіллю можна, якщо швидко видалити соляний розчин після танення льоду. Вони це роблять через заливну горловину за допомогою шланга для перекачування палива. Ось тільки видалити всю сіль із першого разу навряд чи вийде. Операцію потрібно повторити кілька разів, і завжди є ризик, що не вся сіль вийшла.

Експерти рекомендують не проводити експерименти із сіллю, а просто не економити на незамерзайці.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, як правильно підготувати автомобіль до зими.