Today.ua

Навіщо поліцейські обов'язково торкаються зупинених машин

Патрульні поліцейські можуть дуже здивувати водія, який тільки недавно сів за кермо. Дійсно, у правоохоронців є своя, особлива, вироблена роками манера поведінки, і вона може поставити, так би мовити, в тупик. Навіщо, наприклад, поліцейські торкаються зупинених машин?

Так роблять зазвичай патрульні поліцейські в США. Зупинивши автомобіль для перевірки або складення протоколу про порушення ПДР, вони ставлять поліцейське авто позаду (щоб реєстратор знімав те, що відбувається), а потім підходять до вікна водія.

Але перед цим вони обов'язково торкаються зупиненого транспортного засобу біля його заднього лівого ліхтаря.

Хтось скаже, що це такий ритуал у американських поліцейських. Ні це не так. Вірніше, не зовсім так.

Насправді така поведінка цілком прагматична. По-перше, правоохоронці таким чином залишають свої відбитки пальців. Дуже часто зупинені машини раптом різко починають рух і намагаються скритися. Відбитки пальців поліцейського - це доказ, що поліція зупиняла дану машину.

Звичайно, зараз є реєстратори, але зайвий доказ не завадить. До того ж, реєстратор може за законом підлості вийти з ладу в самий відповідальний момент.

По-друге, якщо поліцейський торкається рукою автомобіля, то це може налякати водія, якщо він порушив закон.

Нагадаємо, в березні поточного року в Україні різко збільшилися штрафи за деякі порушення ПДР. Наприклад, за керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ