72 лазерні радари TruCAM, якими українські поліцейські вимірюють швидкість автомобілів, купили з переплатою в 8 млн грн. Про це повідомив Офіс Генпрокурора України.
За даними досудового слідства, у 2020 році Державне агентство інфраструктурних проектів провело тендер із купівлі 72 лазерних радарів TruCAM для Нацполіції. Голова тендерного комітету безпідставно ухвалив рішення щодо закупівлі цих приладів шляхом проведення переговорів із конкретним постачальником замість того, щоб оголосити відкритий тендер.
В результаті радари Трукам для українських поліцейських купили за 33,5 млн грн. Досудове слідство вважає, що на відкритому тендері за 72 радара можна було б заплатити на 8 млн грн менше. Тобто державному бюджету завдано збитків у розмірі 8 млн грн.
За даними фактами слідчі Державного бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (Службова недбалість). Фігуранту, який у 2020 році очолював відповідну тендерну комісію Держагентства інфраструктурних проектів, вже повідомили про підозру у злочині, передбаченому ч. 2 ст. 367 КК України.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
В Україні патрульні поліцейські зараз для вимірювання швидкості автомобілів використовують 160 радарів TruCAM. З їхньою допомогою швидкість автомобілів вимірюють на 195 ділянках автошляхів.
Біля патрульних поліцейських з радаром TruCAM має стояти патрульний поліцейський автомобіль із включеними синіми проблисковими маячками. Про те, що використовується фото чи відеофіксація порушень ПДР, автомобілістів попереджають відповідні дорожні знаки.
Поліцейські зазвичай тримають радари TruCAM у руках, коли вимірюють швидкість автомобілів. Однак деякі юристи стверджують, що це є порушенням, оскільки такі пристрої потрібно використовувати лише стаціонарно. На початку 2024 року у Верховній Раді навіть зареєстрували законопроєкт, який пропонує на законодавчому рівні заборонити поліцейським тримати Трукам у руках.
Але існує також думка, що радари TruCAM конструктивно призначені як для вимірювання швидкості автомобіля в ручному режимі (є ручка для утримання), так і стаціонарно (на тринозі). Наприклад, у квітні 2024 року один із районних судів Харкова у рішенні у справі №641/1709/24 зазначив, що відповідно до інструкції з використання Trucam, конструктивна особливість приладу та заявлені характеристики дозволяють його використання з рук, а визначення похибки при цьому не перевищуватиме 2 км/год.
TruCam відноситься до ручних вимірників швидкості транспортних засобів. Але його можна встановити на триногу для проведення вимірювань швидкості руху автомобілів в автоматичному режимі. Можливість застосування TruCam у ручному режимі також описана у методичних рекомендаціях щодо використання.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні різко знизилися ціни на автомобілі із ГБО.