За підвищення вартості бензину пропонують “саджати“ на 7 років

В Україні можуть запровадити кримінальну відповідальність, аж до 7 років позбавлення волі, за незаконне підвищення цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №7425.

За підвищення вартості бензину пропонують “саджати“ на 7 років - today.ua

Автори цього законопроекту пропонують під час воєнного стану за перевищення на 20% рівня ціни, визначеного Кабінетом Міністрів, на автомобільне паливо (бензин, дизельне паливо та автогаз) відправляти до місць позбавлення волі на строк до 7 років. Таке ж покарання пропонують запровадити за необґрунтоване підвищення цін на всі продукти та товари, які мають суттєву соціальну значимість.

У пояснювальній записці до проекту цього закону йдеться про те, що, незважаючи на те, що в Україні передбачено адміністративне покарання за надмірне підвищення цін під час війни, деяких підприємців це не відлякує. Тому автори законопроекту пропонують запровадити суворіше покарання, аж до позбавлення волі.

За підвищення вартості бензину пропонують “саджати“ на 7 років Наразі проект закону №7425 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Коли його розглянуть народні депутати – наразі не відомо.

Нагадаємо, у середині травня в Україні на два місяці скасували державне регулювання цін на пальне. Оператори роздрібного паливного ринку пообіцяли, що вартість бензину не перевищуватиме 52 гривні за літр, а дизельного палива – 58 гривень за літр.

Раніше в Україні відновила роботу найбільша мережа заправок автомобілів із ГБО.