Дослідження: 25% бензину А-95 на АЗС в Україні - “бодяга“

Експерти Інституту споживчих експертиз провели нову експертизу бензину А-95 та отримали шокуючі результати. Виявляється, 25% цього бензину, який продають українські АЗС, є так званою "бодягою".

Дослідження: 25% бензину А-95 на АЗС в Україні - “бодяга“  - today.ua

Бензин А-95 для перевірки взяли в 14 популярних мережах у різних областях. Всі зразки пройшли перевірку за 4 параметрами: октанове число, вміст сірки та об'ємні частини ароматичних вуглеводнів та бензолу.

Зелена зона

Бензин А-95 відповідає всім нормативам у мережах WOG, ОККО, ZOG та Prime. При цьому в мережі WOG дуже великий запас міцності за октановим числом (95,6 одиниць). У ZOG (95,5 одиниць). У всіх цих мережах бензин відповідає стандарту Євро-5. Вміст сірки, ароматичних вуглеводнів та бензолу – із запасом чи просто відповідність нормам.

Синя зона

У мережах Avantage 7, SHELL, KLO, BVS, CHIPO та Kraft бензин А-95 відповідає всім нормам, але без запасу. До цього палива претензій немає. Бензини Avantage 7, BVS, CHIPO та Kraft показали запас по октановому числу на рівні зеленої зони.

Дослідження: 25% бензину А-95 на АЗС в Україні - “бодяга“

Червона зона

З усіх перевірених зразків найгірша якість бензину А-95 у мережах БРСМ-нафта, МОТТО, BrentOil та Циклон (Дніпропетровська область). У мережах БРСМ-нафта, МОТТО та BrentOil не вистачає октану - 93,3 од., 92,4 од. та 92,4 од. відповідно. Фактично там продають "дев'яносто другий" за ціною "п'ятого".

У бензині А-95 мережі МОТТО вміст сірки вдвічі більший за норму. У бензині А-95 мережі БРСМ-нафта бензолу в 5 разів більше за норму, а в мережах МОТТО та Циклон – у 3 рази.

Нагадаємо, раніше Інститут споживчих експертиз звинуватив БРСМ, Motto і SunOil у дуже низькій якості бензину та небажанні його покращувати.