Чи має поліцейський право штрафувати два рази за два різних порушення ПДР

Інспектор поліції, якщо він на місці зупинки автомобіля виявив кілька порушень ПДР, повинен винести тільки одну постанову про накладення штрафу за найсерйозніше порушення. До такого рішення в одній зі справ прийшов суд, повідомляє "Дорожній адвокат".

Чи має поліцейський право штрафувати два рази за два різних порушення ПДР - today.ua

Водія зупинили за те, що у його автомобіля номерний знак був без підсвічування. Він відмовився пред'явити водійське посвідчення. Інспектор поліції склав на нього два адміністративних протокола, керуючись тим, що було два різних порушення ПДР.

Однак, водій зі штрафами не погодився і оскаржив їх в суді. І суд, після вивчення всіх матеріалів справи, став на його бік.

Виявляється, в разі виявлення одночасно декількох порушень ПДР українське законодавство передбачає винесення покарання тільки по самому серйозному з них. Тобто правоохоронці, які зафіксували відразу кілька порушень ПДР, не мають право штрафувати водія за кожне з них.

Тим часом, в Україні часто водій після того, як його зупинив інспектор поліції, може поїхати далі з декількома адміністративними протоколами. Правоохоронцям чим більше складено протоколів - тим краще.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, навіщо поліцейські обов'язково торкаються рукою зупинених автомобілів.