Волонтер за продаж “гуманітарних“ авто отримав умовний “термін“: з чим залишилися покупці

Автор: Максимов Віталій

Полтавський районний суд Полтавської області визнав учасника МБФ "Героям слава" винним у продажу автомобілів, ввезених в Україну як гуманітарну допомогу для ЗСУ, та засудив його до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном. Про це йдеться у рішенні суду у кримінальній справі № 545/1140/23.

Волонтер за продаж “гуманітарних“ авто отримав умовний “термін“: з чим залишилися покупці - today.ua

У суді прокуратура довела, що волонтер з міжнародного благодійного фонду "Героям слава" за попередньою змовою з невстановленими особами продав під час воєнного стану чотири автомобілі, ввезені в Україну без сплати мита як гуманітарну допомогу для ЗСУ.

Hyundai Santa Fe 2005 року випуску продали за 268 780 гривень, Hyundai Tucson 2008 року випуску продали за 312 300 гривень, Opel Frontera 2000 року випуску - за 201 860 гривень, а Hyundai Tucson 2003 року випуску - за 245 010 гривень. Загалом чотири "гуманітарні" автомобілі продали за 873 401 гривню.

Суд кваліфікував дії обвинуваченого за ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України (Продаж предметів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, вчинений у значному розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану).

Популярні зараз

Путін змінив стратегію війни в України: американці попередили українське керівництво про небезпечні плани ворога

Нацбанк України зробив заяву з приводу блокування карток за перевищення зарплатних лімітів

Експерти назвали найкращі вживані автомобілі у різних сегментах

У Мережі з'явилися рідкісні фото Брюса Вілліса: як виглядає тяжкохворий актор

Потрібно зазначити, що покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 7 років із конфіскацією майна. Полтавський районний суд Полтавської області дійшов висновку, що в даному випадку волонтера за продаж "гуманітарних" автомобілів під час війни у складі злочинної групи можна покарати на 5 років із випробувальним терміном на 2 роки та без конфіскації майна. При цьому йому заборонили займатися благодійною, гуманітарною та волонтерською допомогою.

Волонтер за продаж “гуманітарних“ авто отримав умовний “термін“: з чим залишилися покупці

Суд врахував дані про особу обвинуваченого, обставини, які пом'якшують покарання та відсутність обставин, що обтяжують покарання. Зокрема, фігурант у суді свою провину визнав, щиро покаявся. Сторони погодили передачу вилучених автомобілів до ЗСУ. Але нам, наприклад, не дуже зрозуміло, яке може бути щиросердечне каяття, якщо інших учасників продажу машин не встановлено.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На перший погляд здається, що ця історія закінчилася благополучно. ВСУ отримали автомобілі, а волонтер відбувся легким переляком. Але постає питання, а що отримали українці, які чесно купили собі ці чотири автомобілі та заплатили за них гроші? Автомобілів у них тепер немає... У судовому рішенні, здається, нічого не сказано про компенсацію для них.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що мешканець Кропивницького теж продавав автомобілі, ввезені в Україну як гуманітарну допомогу для ЗСУ.