Військові поліцейські перевірятимуть документи у водіїв

Автор: Максимов Віталій

Співробітники Військової поліції, створення якої передбачає законопроєкт 6570-д, матимуть повноваження на перевірку документів у водіїв. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту 6570-д.

Військові поліцейські перевірятимуть документи у водіїв - today.ua

Законопроєкт 6570-д зареєстрували у Верховній Раді 31 травня 2024 року. Профільний парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував народним депутатам ухвалити його за основу.

Автори цього законопроєкту виходили з того, що Військова поліція забезпечуватиме правопорядок, військову дисципліну у ЗСУ та інших військових формуваннях. Крім того, Військова поліція має займатися попередженням та виявленням військових адміністративних правопорушень та накладати адміністративні стягнення.

Військові поліцейські матимуть право перевіряти документи у водіїв, зупиняти автомобілі та проводити їх поверхневий огляд. Також військові поліцейські зможуть обмежувати чи забороняти рух транспорту та пішоходів. Такі повноваження у військових поліцейських будуть для затримання осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, а також за обставин, що загрожують життю та здоров'ю людей.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Більшість українців будуть виходити на пенсію у 65 років

Крім того, військові поліцейські повинні зупиняти військові ТЗ, якщо їхні водії порушують ПДР, якщо є ознаки технічної несправності, якщо ТЗ використовується не за призначенням або з протиправною метою.

Військові поліцейські перевірятимуть документи у водіїв

Тим часом, в Україні хочуть запровадити додаткові перевірки громадян під час отримання посвідчень водія, реєстрації (перереєстрації) автомобілів у сервісних центрах МВС. Це передбачає законопроєкт №9504, зареєстрований у Верховній Раді у липні 2023 року. Профільний парламентський Комітет з питань транспорту та інфраструктури рекомендував народним депутатам прийняти цей документ за основу.

Сервісні центри МВС з Демографічного реєстру для здійснення перевірки при наданні адміністративних послуг отримуватимуть ім'я громадянина, дату народження, місце народження, місце проживання, реквізити українського та закордонного паспортів, унікальний номер запису у реєстрі, а також цифровий образ обличчя громадянина.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, в Україні не можна виїжджати в іншу область на автомобілях, які стоять на обліку у ТЦК та СП. Їздити на таких ТЗ до сусідніх областей під час війни можна після повідомлення ТЦК про місце знаходження транспортного засобу та на строк не більше одного місяця. Порядок виконання військово-транспортного обов'язку мають намір регламентувати на законодавчому рівні.

Раніше народним депутатам Верховної Ради рекомендували збільшити ціну бензину до 63 грн за літр.