Військовозобов'язані водії можуть перетинати кордон, але за однієї умови

Автор: Максимов Віталій

В Україні, яка бореться з російськими окупантами, наразі заборонено виїжджати за кордон чоловікам призовного віку. Проте є винятки. Сьогодні ми розповімо, хто із чоловіків призовного віку може перетинати державний кордон.

Військовозобов'язані водії можуть перетинати кордон, але за однієї умови - today.ua

Зокрема, за кордон під час війни можуть виїжджати чоловіки призовного віку, якщо вони за станом здоров'я не можуть служити у ЗСУ, а також чоловіки, у яких троє та більше дітей.

Крім того, виїжджати за кордон можуть водії призовного віку, якщо вони заброньовані та везтимуть назад до України експортні товари чи гуманітарні вантажі.

Заявку на перетин кордону подають у кабінеті перевізника у системі "Шлях". Рішення про бронювання військовозобов'язаних приймають Міністерство інфраструктури разом із обласними військовими адміністраціями. Термін відстрочення – 6 місяців. Рішення про бронювання відображається у відповідній базі даних прикордонників.

Популярні зараз

У Держприкордонслужбі повідомили, чи є загроза вторгнення росіян до Сумської області

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

У Зеленського повідомили, коли в Україні проведуть вибори президента та Верховної Ради

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

Військовозобов'язані водії можуть перетинати кордон, але за однієї умови

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що такою відстрочкою користуються зловмисники під час нелегальної переправки за кордон чоловіків призовного віку. Наприклад, вони на підприємстві оформляють військовозобов'язаного як другого водія мікроавтобуса, який бере участь у гуманітарних перевезеннях. З першого ж рейсу другий водій не повертається.

Раніше стало відомо, що однієї категорії чоловіків можуть дозволити виїжджати за кордон під час війни.