В Україні влітку на дорогах часто можна зустріти електричні самокати. Для самокатників у нашій країні немає регламентованих правил дорожнього руху. Експерти Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) розповіли, що робити водієві з ОСЦПВ при ДТП з електросамокатом.
У нашій країні водіїв електросамокатів прирівнюють то до пішоходів (оскільки вони постійно контактують однією ногою з дорогою), то до велосипедистів. Тому вони не можуть оформити поліс ОСЦПВ. Якщо вони винні у ДТП, то мають самі компенсувати шкоду іншим учасникам дорожнього руху.
Водію з ОСЦПВ при ДТП з електросамокатом потрібно передусім переконатися, що самокатник не постраждав. Якщо він отримав травми, то потрібно надати йому медичну допомогу та викликати швидку допомогу за номером 103.
Потім потрібно поставити аварійні знаки та викликати поліцію (нагадаємо, її номер 102). Європротокол у цьому випадку не підходить. Надалі потрібно повідомити про подію страхову компанію. Там підкажуть, що робити далі.
Якщо у ДТП винен водій самокату, то відшкодування збитків відбувається через суд. Якщо провину його буде повністю доведено, то, згідно з Цивільним кодексом України, він у повному обсязі компенсує збитки.
Нагадаємо, у травні 2024 року народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні законопроєкт №8300, який передбачає реформування автострахування в Україні. Цей документ уже надіслали на підпис президенту Володимиру Зеленському. Але український президент поки що цей закон не підписав.
Згідно із законом №8300, в Україні відбудеться поступове підвищення страхових виплат щодо ОСЦПВ до розмірів, встановлених у Євросоюзі. Через два роки після набуття чинності цим законом за шкоду життю та здоров'ю потерпілих виплачуватимуть 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду майну постраждалих осіб – до 2 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих.
Буде скорочено термін розгляду заяви про страхову виплату з 90 до 60 днів. Крім того, у водіїв частіше перевірятимуть наявність "автоцивілки". Перевірятимуть наявність цього документа також співробітники Укртрансбезпеки під час здійснення державного контролю.
Раніше стало відомо, що в деяких українців не можна буде вилучати автомобілі на потреби ЗСУ.