Водіям розповіли, як оскаржити штраф із дорожніх камер

Автор: Максимов Віталій

З моменту появи на українських дорогах у 2020 році камер автофіксації порушень правил дорожнього руху поліція виписала понад 10 млн постанов на водіїв. Загальна сума цих штрафів становила 2,1 млрд грн. Юристи стверджують, що штраф із дорожніх камер можна оскаржити.

Водіям розповіли, як оскаржити штраф із дорожніх камер - today.ua

В Україні камери автофіксації на даний момент фіксують лише один вид порушень правил дорожнього руху – перевищення дозволеної швидкості. У планах МВС збільшити кількість функцій цієї системи. Наприклад, очікується, що в майбутньому камери автофіксації порушень ПДР також фіксуватимуть проїзд на червоний сигнал світлофора, проїзд смугою руху громадського транспорту і так далі. Але розширення функціоналу відбудеться, мабуть, лише після закінчення війни із російськими окупантами.

Якщо камера автофіксації зареєструвала автомобіль, який рухається з перевищенням швидкості, то його власник або належний користувач одержують "лист щастя" (постанова про притягнення до адміністративної відповідальності та штраф). Водій може сплатити штраф, оскаржити його у суді або "забути" про нього, що є правопорушенням.

Якщо штраф сплатити протягом 10 днів, то буде знижка в 50%. В Україні зараз штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год становить 340 грн (ч. 1 ст. 122 КУпАП), а за перевищення швидкості від 50 км/год і вище – 1700 грн (ч. 4 ст. 122 КУпАП). Якщо не сплатити штраф протягом 30 днів, то така постанова підлягає примусовому виконанню органами державної виконавчої служби.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Водіям розповіли, як оскаржити штраф із дорожніх камер

Водії також можуть протягом 10 днів після отримання "листа щастя" оскаржити його в суді. Заява подається до місцевого суду за місцем реєстрації позивача чи відповідача. Зазвичай штраф із дорожніх камер у суді оскаржують із двох причин. Перша – за кермом сиділа не та людина, яка отримала штраф, але в Кабінеті водія це не вказано. Друга причина – водій вважає, що не порушував правил дорожнього руху, а камера зареєструвала його помилково.

Якщо ви хочете оскаржити штраф у суді, то потрібно буде сплатити судовий збір у розмірі 420 грн. Якщо ви виграєте справу, то гроші вам повернуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На час оскарження термін знижки на сплату штрафу триває. Тобто якщо ви, наприклад, оскаржили постанову в суді на 4-й день, то у разі відмови, у вас буде 6 днів після рішення на оплату штрафу зі знижкою 50%.

Нагадаємо, раніше в Міноборони повідомили, у кого можуть вилучити автомобілі для ЗСУ.