Водіям пояснили, чому не можна використовувати присадки до моторного мастила

Автор: Максимов Віталій

Багато водіїв упевнені, що присадки до моторного мастила збільшують потужність двигуна, зменшують тертя та витрату палива, а також збільшують ресурс силового агрегату. Однак, як кажуть, не все так однозначно. Фахівець з мастил Speed ​​Jr. стверджує, що присадки прискорюють зношування двигуна.

Водіям пояснили, чому не можна використовувати присадки до моторного мастила - today.ua

Speed ​​Jr. багато років працював фахівцем зі мастил в американській професійній гоночній організації Joe Gibbs Racing. Якщо хто і знає все про моторне мастило, то це він.

Свою думку Speed ​​Jr. аргументував результатами тесту. Для тесту він узяв дев'ять присадок до моторної оливи, які можна знайти в США в будь-якому автомагазині. Присадки Marvel Mystery Oil, Lucas Stabilizer та Seafoam Motor Treatment дуже популярні серед американських водіїв. Однак, згідно з тестом Lake Speed ​​Jr., про них взагалі краще забути і ніколи не згадувати.

Важливо розуміти, що моторне мастило - це дуже складна, точно складена рідина. У ній вивірені всі компоненти. Моторне мастило створюють команди інженерів у лабораторіях, щоб воно працювало за певних умов. Якщо додати в моторне мастило присадку, нехай навіть дуже хорошу, це позначиться на базових властивостях. Тобто олива втратить свої заявлені характеристики.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Більшість українців будуть виходити на пенсію у 65 років

На думку Speed ​​Jr., у кращому випадку через додавання присадки в моторне мастило скоротиться термін його служби, а в гіршому випадку - прискориться зношування двигуна. Він наголосив, що якщо автомобілісту потрібно додати присадку, то, значить, він вибрав неправильну моторну оливу.

Водіям пояснили, чому не можна використовувати присадки до моторного мастила

Зокрема, тести показали, що присадки Lucas Stabilizer та Marvel Mystery Oil збільшують в'язкість оливи, викликають дисбаланс у суміші. Вони знижують ефективність цієї рідини. Seafoam втягує воду з повітря і википає до того, як двигун набере робочу температуру.

Присадка Oil Extreme особливо небезпечна для двигунів з безпосереднім впорскуванням палива. Причина полягає у великому вмісті кальцію та натрію.

Присадка Rislone також шкодить двигуну. Справа в тому, що вона підвищує кислотність оливи, а через це в двигуні може початися корозія і станеться надмірне зношування підшипників.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, Speed ​​Jr. зробив висновок, що присадки до оливи більше шкодять, ніж приносять користь. Натомість присадки до палива, навпаки, дають позитивний ефект. У паливних присадках є миюча речовина поліефірамін. Вона очищає форсунки та видаляє відкладення в камері згоряння. Тому якщо ви хочете покращити стан двигуна свого автомобіля, то спочатку подбайте про паливну систему.

Нагадаємо, раніше водіям розповіли, можна чи ні заливати моторне мастило 5W-40 замість 5W-30.