Водіям пояснили, як діяти, якщо їх хочуть оштрафувати за стоянку у забороненому місці

Автор: Максимов Віталій

Українські водії за певних умов можуть уникнути штрафу за стоянку автомобіля у забороненому місці. Про це розповіла юридична компанія "Дорожній адвокат".

Водіям пояснили, як діяти, якщо їх хочуть оштрафувати за стоянку у забороненому місці - today.ua

В Україні за порушення правил стоянки транспортних засобів можуть оштрафуватись на 340 грн. Це передбачає ч.1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні порушення. Якщо при цьому є перешкода дорожньому руху, то штраф більше – 1445 грн.

Згідно з правилами дорожнього руху, стоянка автомобіля – це припинення його руху на час більше 5 хвилин через причини, не пов'язані з посадкою або висадкою пасажирів, а також завантаженням або розвантаженням вантажу. Тобто водії можуть спокійно зупинятися у заборонених місцях до 5 хвилин.

Поліцейські, якщо захочуть залучити водія за ч.1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення за стоянку у забороненому місці повинні мати докази, що ТЗ стояв там понад 5 хвилин. Найчастіше в суді як докази такого правопорушення пред'являють фотографії та відеозаписи з нагрудних камер поліцейських.

Популярні зараз

З 1 жовтня в Україні збільшаться ціни на бензин та дизельне паливо

Кейт Міддлтон провела першу офіційну зустріч після завершення хіміотерапії

У Верховній Раді повідомили, коли Міноборони заборонить мобілізацію чоловіків до 25 років

Зарплата у Польщі: названо воєводства з найнижчими окладами по країні

Іноді як докази порушення ПДР поліція в суді посилається на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності або на рапорт інспектора поліції. Але ці документи не можуть бути доказами самі по собі.

Водіям пояснили, як діяти, якщо їх хочуть оштрафувати за стоянку у забороненому місці

Адвокати компанії "Дорожній адвокат" рекомендують водіям у разі загрози отримати штраф за стоянку автомобіля у забороненому місці діяти в такий спосіб. По-перше, потрібно запитати поліцейського, чи має він конкретні докази даного правопорушення. Наприклад, безперервне відео на 5 хвилин. Якщо відео менше 5 хвилин, то суд, швидше за все, не візьме його до уваги. Відео має підтверджувати, що автомобіль стояв на забороненому місці понад 5 хвилин.

По-друге, якщо поліцейський показує лише фотографії або коротке відео (менше 5 хвилин), то водій може спростувати їх, пославшись на відсутність повноцінних доказів. І не забувайте, що спілкуватися з правоохоронцями потрібно чемно, не переходячи на підвищені тони.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, в Україні на час дії військового стану хочуть заборонити евакуювати на штрафмайданчики автомобілі, які порушують правила паркування. У травні 2024 року народні депутати Верховної Ради навіть ухвалили за основу (тобто у першому читанні) відповідний законопроєкт №9092-3. Наразі його готують до другого читання у сесійній залі парламенту.

Нагадаємо, раніше в Україні поліцейським під час вимірювання швидкості автомобілів дозволили тримати радари TruCam у руках.