Українські водії за певних умов можуть уникнути штрафу за стоянку автомобіля у забороненому місці. Про це розповіла юридична компанія "Дорожній адвокат".
В Україні за порушення правил стоянки транспортних засобів можуть оштрафуватись на 340 грн. Це передбачає ч.1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні порушення. Якщо при цьому є перешкода дорожньому руху, то штраф більше – 1445 грн.
Згідно з правилами дорожнього руху, стоянка автомобіля – це припинення його руху на час більше 5 хвилин через причини, не пов'язані з посадкою або висадкою пасажирів, а також завантаженням або розвантаженням вантажу. Тобто водії можуть спокійно зупинятися у заборонених місцях до 5 хвилин.
Поліцейські, якщо захочуть залучити водія за ч.1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення за стоянку у забороненому місці повинні мати докази, що ТЗ стояв там понад 5 хвилин. Найчастіше в суді як докази такого правопорушення пред'являють фотографії та відеозаписи з нагрудних камер поліцейських.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Іноді як докази порушення ПДР поліція в суді посилається на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності або на рапорт інспектора поліції. Але ці документи не можуть бути доказами самі по собі.
Адвокати компанії "Дорожній адвокат" рекомендують водіям у разі загрози отримати штраф за стоянку автомобіля у забороненому місці діяти в такий спосіб. По-перше, потрібно запитати поліцейського, чи має він конкретні докази даного правопорушення. Наприклад, безперервне відео на 5 хвилин. Якщо відео менше 5 хвилин, то суд, швидше за все, не візьме його до уваги. Відео має підтверджувати, що автомобіль стояв на забороненому місці понад 5 хвилин.
По-друге, якщо поліцейський показує лише фотографії або коротке відео (менше 5 хвилин), то водій може спростувати їх, пославшись на відсутність повноцінних доказів. І не забувайте, що спілкуватися з правоохоронцями потрібно чемно, не переходячи на підвищені тони.
Тим часом, в Україні на час дії військового стану хочуть заборонити евакуювати на штрафмайданчики автомобілі, які порушують правила паркування. У травні 2024 року народні депутати Верховної Ради навіть ухвалили за основу (тобто у першому читанні) відповідний законопроєкт №9092-3. Наразі його готують до другого читання у сесійній залі парламенту.
Нагадаємо, раніше в Україні поліцейським під час вимірювання швидкості автомобілів дозволили тримати радари TruCam у руках.