Водія оштрафували за те, що він пред'явив “права“ з “Дії“

В Україні водії не зобов'язані під час керування автомобілем мати при собі паперове водійське посвідчення. Такий документ можна пред'являти поліцейським в електронному вигляді в додатку "Дія". До такого висновку у справі № 215/5828/20 прийшов Тернівський районний суд Кривого Рогу.

Водія оштрафували за те, що він пред'явив “права“ з “Дії“ - today.ua

У жовтні 2020 року в Кривому Розі поліцейські оштрафували водія за те, що він керував автомобілем, не маючи при собі посвідчення водія. Сума штрафу склала 425 гривень.

Водій заперечив штраф в суді. У заяві він вказав, що пред'явив поліцейським водійське посвідчення в електронному вигляді з мобільного додатка "Дія". Однак, правоохоронці не прийняли його до уваги, стверджуючи, що нібито потрібно мати права в "паперовому" вигляді.

Суд вивчив матеріали справи і прийшов до висновку, що поліцейські не мали права штрафувати водія, так як відповідно до закону, який був прийнятий в 2019 році, можна пред'являти посвідчення водія в електронному вигляді.

В результаті суд скасував неправомірний штраф поліції. Водій на цей раз зумів за себе постояти. Але на це у нього пішло багато сил, часу і, мабуть, грошей.

Раніше ми розповіли, в якому випадку штраф за перевищення швидкості можна не платити.