Водія, який обматюкав поліцейського, оштрафували на 136 грн

В Україні суд на 136 гривень оштрафував водія, який нецензурно висловлювався та ображав інспектора патрульної поліції. Про це повідомив "Дорожній адвокат".

Водія, який обматюкав поліцейського, оштрафували на 136 грн - today.ua

Ця історія почалася з того, що інспектори патрульної поліції зупинили автомобіль і запропонували водієві пред'явити посвідчення водія. У відповідь водій чомусь почав нецензурно висловлюватись та ображати правоохоронців. Незабаром від образ він перейшов до погроз на адресу поліцейських.

Внаслідок цього на водія склали адміністративний протокол за статтею 185 КУпАП (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського), який надалі передали на розгляд суду.

У суді водій заперечував, що він "злісно непокорився законній вимозі поліцейського". Проте суд дійшов висновку, що саме це він й зробив. Як результат – штраф у розмірі 136 гривень. До речі, максимальне покарання за цією статтею – громадські роботи терміном до 60 годин, або виправні роботи терміном від одного до двох місяців, або адміністративний арешт на 15 діб.

Проте водій з таким рішенням суду першої інстанції не погодився та подав апеляційну скаргу. Втім, це йому не допомогло. Апеляційний суд залишив скаргу без задоволення.

Зазначимо, що фактично водія притягнули до відповідальності лише за непокору законному розпорядженню поліцейського. У образі поліцейських його не звинуватили.

Раніше суд пояснив, коли поліцейські не повинні штрафувати п'яних водіїв.