Водії в Україні стали частіше скаржитися на АЗС: названо причину

Автор: Максимов Віталій

В Україні водії останнім часом стали частіше скаржитися на недолив палива на АЗС. Про це розповів директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Водії в Україні стали частіше скаржитися на АЗС: названо причину - today.ua

За його словами, найчастіше і найбільше недоливають палива на так званих "бочках". Ці підпільні заправки не мають дозвільних документів на торгівлю паливом, не мають вони і сертифікатів на бензин і дизельне паливо.

"Бочки" приманюють водіїв низькою ціною палива. Низьку ціну вони компенсують недоливом палива приблизно 2-3% (в Україні закон дозволяє похибку 0,5% при заправці автомобілів паливом). Директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець вважає, що в деяких мережах-дискаунтерах недолив є бізнес-моделлю, щоби показати покупцям мінімальні ціни на паливо.

Слід зазначити, що Сергій Куюн, певне, ще оптимістичний у своїх оцінках. Згідно з новим дослідженням Інституту споживчих експертиз, яке було опубліковано у квітні 2024 року, деякі українські АЗС недоливають до 4% палива. Загалом же недолив переважно становить 1-2%. Це від 55 копійок до 1 грн на літрі бензину.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Найбільше недоливають палива в мережах АЗС, які відносяться до дискаунтерів. В одній із регіональних мереж недолив становить 4,4%. Це 2,24 грн на одному літрі бензину. У так званій "бочці" недолив становив 4,75%.

Водії в Україні стали частіше скаржитися на АЗС: названо причину

Щоправда, у деяких мережах АЗС палива не недоливають, а наливають навіть більше, ніж належить. Так, у мережі УКРНАФТА перелив палива становить 0,4%. Фактично водії там отримують додаткову знижку у 21 копійку за літр бензину.

Нагадаємо, в Україні в січні 2024 року Кабмін заборонив продавати бензин та дизельне паливо екологічних стандартів Євро-3 та Євро-4. Таке паливо українським АЗС дозволили продавати у березні 2022 року, щоб наповнити ринок та стабілізувати ціни на тлі повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі українські АЗС мають продавати паливо лише екологічного стандарту Євро-5. За попередньою інформацією Інституту споживчих експертиз, завдяки цьому на АЗС стало меньше фальсифікованого палива. Справа в тому, що тепер його економічно не дуже вигідно виготовляти і продавати. Але фальсифіковане паливо із АЗС повністю не зникло.

Раніше ми розповіли про те, що деяких українських водіїв зобов'язали нанести спеціальні мітки на власні автомобілі.

Головне