В Україні водії в одному випадку можуть вимагати усне попередження замість штрафу

Автор: Максимов Віталій

В Україні водії, які порушили ПДР, можуть не бути оштрафовані та притягнуті до адміністративної відповідальності, але тільки якщо вони вчинили малозначне порушення. У цьому випадку багато залежить від того, як інспектор поліції оцінить усі обставини справи.

В Україні водії в одному випадку можуть вимагати усне попередження замість штрафу  - today.ua

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, у нашій країні є таке поняття як малозначне правопорушення. Згідно зі статтею 22 КУпАП, поліцейський може у разі малозначності порушення звільнити водія від адміністративного покарання, обмежившись усним попередженням, але з оформленням відповідної постанови. Це означатиме, що водій не притягується до адміністративної відповідальності, його немає у відповідній базі даних.

Ось тільки є один невеликий, але дуже важливий аспект. Річ у тім, що Кодекс про адміністративні правопорушення не має чіткого визначення чи списку малозначних порушень. Як у цьому випадку вирішить інспектор поліції, так і буде.

До малозначних правопорушень, вважають юристи, можна віднести, наприклад, проїзд перед світлофором на кілька сантиметрів далі за стоп лінію. У цьому випадку порушення не створює аварійну ситуацію чи перешкоди іншим транспортним засобам чи пішоходам. Таким чином, малозначне порушення має формальний характер, воно не завдає значних збитків, не призводить до тяжких наслідків.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Ось тільки іноді поліцейські розцінюють проїзд перед світлофором на кілька сантиметрів далі за стоп лінію як повноцінне порушення ч.2 ст.122 КУпАП. Тобто, як проїзд на червоний сигнал світлофора. Штраф за цією статтею складає 510 грн.

В Україні водії в одному випадку можуть вимагати усне попередження замість штрафу

Юристи рекомендують водіям, які вчинили малозначне порушення правил дорожнього руху, вимагати у поліцейських розгляд справи щодо винесення усного попередження. У деяких випадках правоохоронці можуть погодитися з таким проханням, якщо справді порушення було малозначним.

Суди на це питання зморять, наприклад, у такий спосіб. У 2016 році в Маріуполі водій автомобіля Fiat Ducato після подачі забороняючого сигналу світлофора зупинив його на 0,5 м після стоп лінії. Поліцейські його оштрафували на 425 грн за ч. 2 ст.122 КУпАП.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Суд першої інстанції та апеляційний суд скасували штраф, замінивши його на усне попередження. Але Касаційний адміністративний суд у справі №266/3228/16-а скасував попередні рішення суду. У рішенні Касаційного адміністративного суду йдеться про те, що закон поклав на інспекторів поліції відповідальність за визначення того, чи є правопорушення малозначним. Отже, суди попередніх інстанцій вийшли за межі своєї компетенції.

Нагадаємо, раніше в Інтернеті показали фото концепту відродженого Daewoo Lanos для України.