Водії можуть зіткнутися із проблемою на АЗС через мобілізацію

Автор: Максимов Віталій

В Україні через набуття чинності 18 травня 2024 року нового закону про мобілізацію та військовий облік не вистачає працівників АЗС. Про це в інтерв'ю "Телеграфу" розповів президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук.

Водії можуть зіткнутися із проблемою на АЗС через мобілізацію - today.ua

За його словами, в Україні останнім часом спостерігається дефіцит кадрів у паливній сфері. Особливо це стосується так званого "пересічного складу". Йдеться про водіїв бензовозів та співробітників АЗС.

Косянчук підкреслив, що дефіцит кадрів низового складу у паливній сфері спричиняє проблеми з логістикою. Яким чином? Справа в тому, що деякі українські водії вантажівок та бензовозів, які займаються міжнародними перевезеннями, не хочуть повертатися до України, бо бояться мобілізації. Тому вони просто кидають машини на парковках у Польщі чи в Угорщині, наприклад.

В результаті трейдери посилають інших водіїв за покинутими бензовозами, платять за паркування, а часто також штраф за неправильне паркування. Це позначається на швидкості доставки палива до України та на його вартості.

Популярні зараз

Шмигаль попередив, що буде з виплатою зарплат і пенсій у другій половині року

Україні доведеться перейти на ринковий тариф на світло: яким він може бути

Нема кому збирати: в Україні обвалилися ціни на найкориснішу літню ягоду

Стало відомо, яка в українців має бути зарплата, щоб отримати пенсію 20 тисяч

Косянчук вважає, що через проблеми з логістикою дефіциту палива в Україні, швидше за все, не буде. Перебої з постачанням палива можуть бути, але нетривалі.

Водії можуть зіткнутися із проблемою на АЗС через мобілізацію

Тим часом, згідно з опитуванням Європейської бізнес-асоціації, у квітні 2024 року 74% роботодавців не вистачало співробітників, а лише 7% роботодавців не мали дефіциту кадрів. Інші роботодавці частково відчували дефіцит кадрів. Через нестачу робочих рук роботодавці стали частіше пропонувати роботу людям без досвіду, студентам, пенсіонерам та інвалідам.

В Україні нині середня вартість бензину А-95 складає 55,98 грн за літр, дизельного палива – 52,73 грн за літр, а автогазу – 26,67 грн за літр. Але вже з 1 липня паливо на українських АЗС може подорожчати через збільшення акцизів на нього. Це буде перший етап збільшення акцизів на пальне.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Акциз на бензин збільшать з 213 до 242 євро за 1000 л, на ДП – зі 139 до 177 євро за 1000 л, а на автогаз – з 52 до 55 євро за 1000 л. Експерти аналітичного агентства "НафтоРинок" вважають, що це найсильніше позначиться на ціні автогазу. Його вартість збільшиться приблизно на 6 грн за літр, тобто досягне позначки близько 33 грн за літр.

Раніше ми розповіли, що українські водії стали частіше скаржитися на недолив палива на АЗС.