Водійські посвідчення отримають додатковий захист: чи потрібно їх замінити

Автор: Максимов Віталій

В Україні водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу отримають додатковий захист, щоб їх було важче підробити. Про це повідомила прес-служба Головного сервісного центру МВС.

Водійські посвідчення отримають додатковий захист: чи потрібно їх замінити - today.ua

У повідомленні Головного сервісного центру МВС йдеться про те, що Кабмін вже ухвалив постанову про те, щоб посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу мали додаткові елементи захисту.

У чому полягатиме додатковий захист цих документів? По-перше, у захисного покриття бланків буде спеціальне маркування. По-друге, у правому нижньому кутку свідоцтва про реєстрацію ТЗ буде нанесено QR-код із посиланням на сайт Головного сервісного центру МВС для перевірки відомостей.

У МВС вважають, що такий посилений захист значно знизить можливість підробки водійських посвідчень та свідоцтв про реєстрацію ТЗ. Крім того, з'явиться можливість перевірки онлайн легітимності свідоцтв про реєстрацію ТЗ.

Популярні зараз

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У Держприкордонслужбі повідомили, чи є загроза вторгнення росіян до Сумської області

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Коли водіям почнуть видавати посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ з додатковим захистом? Це буде поступовий процес. Але не пізніше 1 серпня 2024 року всі територіальні сервісні центри МВС мають перейти на видачу документів для водіїв із посиленим захистом.

Чи можуть водії користуватися водійським посвідченням та свідоцтвом про реєстрацію ТЗ, які видані раніше і не мають додаткового захисту? Так, можуть. Вони дійсні до того часу, до якого їх видали.

Водійські посвідчення отримають додатковий захист: чи потрібно їх замінити

Чи будуть посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію МС з додатковим захистом коштувати дорожче, ніж старі документи? Прес-служба Головного сервісного центру МВС про це нічого не каже. Деякі користувачі Мережі вважають, що документи для водіїв можуть подорожчати, якщо вони будуть мати додатковий захист.

Сучасні технології дозволяють виготовляти підроблені документи, які одразу й не відрізниш від справжніх. У 2022 році в Одесі викрили злочинну групу, яка щомісяця заробляла до 5 млн гривень, продаючи фальшиві посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію автомобілів, медичні довідки для водіїв.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, українське законодавство передбачає за використання підробленого посвідчення водія покарання у вигляді штрафу та обмеження волі на строк до 2 років. Під час перевірки посвідчення водія поліцейські звертають увагу на бланк і на шрифт (чи відповідають вони встановленому зразку). Крім того, документи перевіряють за базами даних.

Раніше повідомлялося, що в Україні з 1 січня 2024 року стане більше пенсійний збір при першій реєстрації автомобілів.