У Львові поліцейські викрили 27-річного місцевого жителя, який, представляючись автомеханіком, шахрайським шляхом виманив майже 500 тисяч гривень у власників автомобілів. Про це повідомив Відділ комунікації поліції Львівської області.
За даними досудового слідства, фігурант представлявся автомеханіком та постачальником запчастин для автомобілів. Автомобілістам він казав, що спеціалізується на ремонті автоматичних коробок передач.
Довірливі автовласники привозили "майстру" автомобілі. Він нібито проводив діагностику транспортних засобів та підтверджував, що коробки передач справді несправні. Після цього фігурант пропонував доставити запчастини або нові коробки і відремонтувати їх або замінити.
"Автомеханік" вимагав передоплату за запчастини, за коробки передач та за роботу. Отримані гроші він привласнював, витрачав на свій розсуд, а взяті на себе зобов'язання він не виконував.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців
За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 та ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Максимальне покарання за цією статтею – 3 роки позбавлення волі.
Наразі досудове слідство встановило, що "автомеханік" ошукав 15 власників автомобілів. Він привласнив у загальній сумі близько 480 000 гривень. Досудове слідство триває. Це означає, що потерпілих може бути більше.
Слід зазначити, що шахрайство - це один із найпоширеніших видів злочинів. В Україні воно становить близько 20% усіх кримінальних злочинів. Найпоширеніші способи шахрайства в нашій країні такі: недоставка товару (у тому числі запчастин та автомобілів), придбаного через соціальні мережі в Інтернеті з повною або частковою передоплатою, "вигідні інвестиції в криптовалюту", використання фішингових посилань та дзвінки від нібито правоохоронців для допомоги близькому родичу: "ваш син у біді" чи "ваші родичі стали учасниками ДТП".
Поліція рекомендує при покупці автомобіля в Інтернеті передавати гроші лише після його отримання та огляду. Інакше великий ризик стати жертвою шахраїв, які розміщують в Інтернеті оголошення про нібито пригін із Європи за доступною ціною автомобілів. Шахраї зазвичай вимагають передоплату, а також одразу сплатити витрати на паливо, ремонт і так далі. Після отримання передоплати шахраї перестають виходити на зв'язок із покупцями. Іноді покупці автомобілів роблять шахраям передоплату у сотні тисяч гривень.
Нагадаємо, раніше в Україні шахраї обдурили 20 людей, які хотіли купити автозапчастини у Facebook.