Верховний Суд пояснив, які наслідки втечі водія з місця ДТП

Навіть якщо через несумісну з життям травму будь-яка допомога не може запобігти смерті людини, водій, який скоїв ДТП та залишив потерпілого в небезпеці, повинен нести відповідальність за ст. 135 Кримінального кодексу України. До такого висновку у справі № 711/798/18 прийшов Верховний Суд України.

Верховний Суд пояснив, які наслідки втечі водія з місця ДТП - today.ua

У 2017 році в Черкасах водій автомобіля Hyundai Santa Fe на нерегульованому пішохідному переході збив пішохода і зник з місця події. Пішохід від отриманих травм загинув.

Суд першої інстанції визнав водія винним у порушенні Правил дорожнього руху і засудив його до 5 роком позбавлення волі з випробувальним строком 3 роки. Апеляційний суд скасував це рішення, і засудив водія до реального покарання - 5 років позбавлення волі.

Справа в кінцевому підсумку потрапила до Верховного Суду. Він залишив рішення апеляційного суду без змін.

ВС вважає, що навіть якщо через несумісну з життям травму будь-яка допомога не може запобігти смерті людини, водій, який скоїв ДТП та залишив потерпілого в небезпеці, повинен нести відповідальність за ст. 135 КК України.

Нагадаємо, раніше в Краматорську суд скасував штраф водієві, винесений по радару TruCAM, так як на фотографії не було видно обличчя людини, яка сиділа під час порушення ПДР за кермом автомобіля.