У посвідченнях водія починають ставити відмітку про АКПП

У грудні 2021 року набуде чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1007, яка передбачає впровадження єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам. У посвідченнях водіїв тепер будуть ставити позначку про автоматичну коробку передач.

У посвідченнях водія починають ставити відмітку про АКПП - today.ua

Зокрема, у посвідченні водія тепер буде позначка у вигляді коду "78" у графі 12 посвідчення, якщо практичний іспит майбутній водій складав на автомобілі з автоматичною коробкою передач. На машині з іншою коробкою передач йому не можна буде їздити.

Якщо така відмітка відсутня, можна керувати автомобілем з будь-якою коробкою передач.

Слід зазначити, що це нововведення стосується лише тих водіїв, які отримуватимуть посвідчення водія з 22 грудня 2021 року. Нововведення не стосується тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше.

Крім того, в посвідченні водія відбулися деякі інші зміни. Наприклад, інформація про обмеження в керуванні транспортним засобом відображатиметься у вигляді кодів, а не піктограм, як раніше. Така практика існує у Європі.

Зокрема, у вигляді кодів відображатимуться медичні причини обмежень, пристосування транспортного засобу, керування транспортним засобом лише у денний час, без пасажирів, у межах міста/регіону тощо.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українці стали частіше потрапляти до ДТП.