У Львівській області правоохоронці викрили групу осіб, які ввозили в Україну люксові автомобілі під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ (тобто без оплати обов'язкових митних платежів), а потім продавали їх всім охочим за готівку, повідомило Територіальне управління Бюро економічної безпеки у Львівській області.
За даними досудового слідства, зловмисники для прикриття своїх злочинних дій використовували благодійну організацію. Вони ввозили в Україну під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ люксові автомобілі. Оскільки машини призначалися для української армії, то за них не платили обов'язкові митні платежі.
Але фігуранти автомобілі не передавали на потреби ЗСУ. Натомість вони продавали машини всім охочим за готівку.
За даними фактами слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1, ч. 2 ст. 222 Кримінального кодексу України (Шахрайство із фінансовими ресурсами). Детективи БЕБ провели санкціоновані обшуки за адресами проживання фігурантів та вилучили документи та комп'ютерну техніку, що підтверджують злочинні дії.
Скільки було учасників у цій злочинній групі – не уточнюється. Відомо, що одному фігуранту вже повідомили про підозру у скоєнні злочинів за ч. 1, ч. 2 ст. 222 КК України.
Викликає певний подив, що кримінальне провадження відкрили за статтею 222 КК України, яка передбачає відповідальність за шахрайство з фінансовими ресурсами. Зазвичай слідчі поліції за продаж автомобілів, ввезених як гуманітарну допомогу для ЗСУ, відкривають кримінальні провадження за ст. 201-2 Кримінального кодексу України (Незаконне використання з метою одержання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертвувань).
Можливо, вся річ у покаранні. Стаття 222 КК України передбачає максимальне покарання у вигляді штрафу, а стаття 201-2 КК – 7 років позбавлення волі.
Це далеко не перший випадок у 2024 році, коли правоохоронці виявляють зловмисників, що продають автомобілі, які ввезли в Україну безкоштовно під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ. Так, нещодавно у Миколаєві викрили батька та сина, які продали 26 "гуманітарних" автомобілів. Наразі їм загрожує до 7 років позбавлення волі. Скільки фігуранти на цьому "заробили" грошей – не уточнюється. Відомо, що суд обрав їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 6 млн грн для сина та 3 млн грн для батька.
Раніше ми повідомили, що в Україні поліцейським під час вимірювання швидкості автомобілів дозволили тримати радари TruCam у руках.