В Україні мережі АЗС, які належать до дискаунтерів, незабаром стануть більше продавати низькоякісного бензину, так званої "бодяги". Про це водіїв попередив експерт паливного ринку Дмитро Леушкін.
За його словами, в Україні спостерігається тенденція зниження попиту на паливо, старих клієнтів у мереж АЗС стає дедалі менше, а нових клієнтів у них немає, зростає курс долара, збільшуються витрати на зарплату та на оплату електроенергії. До того ж, потрібно платити все більше і більше податків.
Леушкін вважає, що через все це мережі АЗС будуть змушені знижувати ціни. Автозаправки, які належать до преміального сегменту, це зроблять за рахунок маркетингових акцій. Але мережі АЗС, які відносяться до дискаунтерів, не можуть запропонувати своїм клієнтам знижки за акціями, тому що в них ціни й без того мінімальні.
За словами Леушкіна, мережі-дискаунтери будуть змушені шукати інші шляхи для виживання на ринку. Один із шляхів – продаж контрафактного бензину та дизельного палива. Експерт упевнений, що бодяжне паливо "наповнить" автозаправки мереж-дискаунтерів. Тому водіям рекомендують не реагувати на низькі ціни на паливо мереж-дискаунтерів. Автомобілістам радять користуватись акціями преміальних мереж АЗС.
Популярні зараз
Зеленський відреагував на затримання генералів ЗСУ
В Україні посилять відповідальність ТЦК за порушення при мобілізації
Кабмін запропонував нові правила для отримання пільг на оплату ЖКП
Бізнес-асоціації розкритикували програму “Національний кешбек“
Слід зазначити, що незабаром в Україні очікують запровадження щомісячного авансового платежу податку на прибуток з кожної АЗС (тобто з кожної автозаправки). Це передбачає законопроєкт №11416-д про підвищення податків і зборів та запровадження нових податків, який народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні та загалом 10 жовтня 2024 року.
15 жовтня 2024 року закон №11416-д про наповнення державного бюджету України під час воєнного стану направили на підпис президенту Володимиру Зеленському. Але Зеленський досі не підписав його. Деякі українські ЗМІ стверджують, що Зеленський не підписуватиме цього закону. Він також не накладе на нього вето. Але це непідтверджена інформація.
Запровадження щомісячного авансового платежу податку на прибуток з кожної АЗС призведе до підвищення цін на паливо. Але на скільки конкретно – поки що прогнозувати важко. Ціни мають збільшитися і після 1 січня 2025 року, оскільки в Україні знову підвищать акцизи на бензин, дизельне паливо та скраплений газ.