В Україні за місяць автогаз подорожчав на 30%

Автор: Максимов Віталій

За даними консалтингової компанії "А-95", в Україні в листопаді 2023 року середня стимість автогазу на заправках збільшилася на 30% - до 36,74 грн за один літр. Головна причина такого стрімкого зростання цін полягає у дефіциті зрідженого газу, що спричинило зростання цін в опті.

В Україні за місяць автогаз подорожчав на 30% - today.ua

Найбільше минулого місяця автогаз подорожчав у мережі "Авіас", яка входить до групи "Приват". Там паливо для автомобілів із ГБО за один місяць подорожчало на 11,44 грн за літр. За даними видання enkorr, причиною такого різкого подорожчання автогазу у мережі "Авіас" став його дефіцит.

У мережі Shell паливо для автомобілів із ГБО у листопаді подорожчало на 9,11 грн за літр, а в мережах Neftek та VST – на 9 грн за літр.

Найменше автогаз у листопаді 2023 року в Україні подорожчав у мережах "Автотранс" та BVS – на 5 грн за літр.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Зарплати депутатів Верховної Ради України: скільки отримують народні обранці

Наразі в Україні середня ціна палива для автомобілів із ГБО становить 36,74 грн за літр. Найдорожче автогаз продають у Чернівецькій та Запорізькій областях – у середньому 37,15 та 37,01 грн за літр відповідно. На Донеччині автогаз у середньому коштує 38,96 грн/літр, але там точаться активні бої з російськими окупантами.

В Україні за місяць автогаз подорожчав на 30%

Перебої з постачанням скрапленого газу в Україну розпочалися у жовтні 2023 року. У листопаді польські перевізники почали блокувати кілька КПП на українсько-польському кордоні, що ще більше посилило проблему з постачанням скрапленого газу до нашої країни. Польські перевізники вимагають відміни пільг українським перевізникам. Вони мають намір блокувати КПП на кордоні доти, доки не виконають їхні вимоги.

Польські перевізники, які перекрили КПП на українському кордоні, пропускають лише легковики та автобуси. Бензовози, газовози та вантажівки вони не пропускають.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, 1 грудня стало відомо, що Польща та Україна домовилися про часткове розблокування кордону. Але польські перевізники продовжують блокувати декілька КПП. Питання скасування чи змін у Угоду про лібералізацію перевезень з ЄС на переговорах між Польщею та Україною не обговорювалося і не було на порядку денному.

Нагадаємо, раніше експерт попередив власників автомобілів з ГБО про те, що пік кризи щодо автогазу в Україні ще не пройдено.