В Україні відновили перевірки АЗС

Автор: Максимов Віталій

В Україні з ініціативи Нафтогазової Асоціації відновили перевірки АЗС, призупинені у 2022 році через війну. Про це стало відомо із повідомлення прес-служби Рівненської обласної державної адміністрації.

В Україні відновили перевірки АЗС - today.ua

Кілька років тому у різних областях України створили Центри детінізації ринку палива. У результаті лише в одній Рівненській області закрили понад 200 підпільних автозаправок. Це призвело до того, що офіційні заправки стали більше продавати бензину, дизельного палива та автогазу, а державний бюджет отримав більше грошей.

Але через повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну ця робота припинилася. Причина – дефіцит палива та ринкові коливання. Тепер перевірки АЗС на дотримання українського законодавства відновилися. Це хороша новина для українських автомобілістів, адже поменшає підпільних заправок, які продають неякісне паливо.

Слід зазначити, що в Україні досі не відновили офіційних перевірок якості бензину та дизельного палива, які продають мережі АЗС. Ці перевірки скасували у березні 2022 року через воєнний стан. До Кабінету Міністрів кілька разів зверталися відповідні організації з проханням відновити перевірки якості палива на АЗС, оскільки побільшало поганого бензину (з'явилися навіть скарги на погану якість дизельного палива, чого раніше ще ніколи не було), але безрезультатно.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

В Україні відновили перевірки АЗС

Перевірки АЗС, ініційовані Нафтогазовою Асоціацією, стосуються дотримання законодавства. Наприклад, чи є ліцензія на продаж палива, чи офіційно працевлаштовані співробітники і т.д. Тобто, фактично, прямого відношення до якості бензину такі перевірки не мають.

Тим часом, в Україні у січні 2023 року продовжується зниження роздрібних цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. Станом на 20 січня середня вартість бензину А-95 на українських АЗС становила 49,69 гривень за літр, бензину А-95+ - 51,51 грн/літр, а автогазу - 27,55 гривень за літр. Найдешевше зараз заправитися бензином А-95 на заправках мережі VostokGaz (46,99 грн/літр), дизелем – на заправках Укр-Петроль (50,50 грн/літр), а автогазом – на станціях Авантаж 7 (24,85 грн/ літр).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причина зниження цін на роздрібному ринку полягає у великій кількості пропозицій на оптовому ринку. Це спричинено зниженням цін на нафтопродукти на світовому ринку.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як взимку поїздки на короткі відстані завдають шкоди автомобілю і яким способом можна з цим ефективно боротися.