В Україні виник ажіотаж на гібридні автомобілі: у чому причина

Автор: Максимов Віталій

За даними Укравтопрому, у серпні 2024 року українці купили понад 3100 гібридних автомобілів. Це на 76% більше, ніж за аналогічний місяць 2023 року.

В Україні виник ажіотаж на гібридні автомобілі: у чому причина - today.ua

Йдеться про гібридні автомобілі, які мають позначення HEV та PHEV. Що це означає? HEV – це гібридний електричний автомобіль (Hybrid Electric Vehicle). Автомобіль HEV працює двома способами: за допомогою бензинового або дизельного двигуна та електромотора (або кількох електромоторів). До таких гібридних автомобілів, наприклад, відносяться Toyota Prius, Ford Fusion Hybrid та Hyundai Ioniq Hybrid.

PHEV - це гібридний електромобіль, що підключається, який може довго їздити на електротязі. Його батарею можна заряджати від розетки. У сучасних автомобілів PHEV запас ходу на електротязі може становити від 50 до 100 км, залежно від моделі. До таких гібридних автомобілів, наприклад, відносяться Mitsubishi Outlander PHEV та Hyundai Tucson PHEV.

Найпопулярнішими моделями серед нових гібридних автомобілів в Україні у серпні 2024 року стали Toyota RAV-4, Toyota Yaris Cross та Nissan X-Trail. Причому беззаперечний лідер серед них – Toyota RAV-4.

Популярні зараз

У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Найпопулярнішими моделями серед б/в гібридних автомобілів стали Ford Fusion, Toyota RAV-4 і Kia Niro. До речі, Ford Fusion часто ввозять в Україну зі США.

В Україні виник ажіотаж на гібридні автомобілі: у чому причина

У чому причина підвищеного попиту на гібридні автомобілі? Це можна пояснити двома причинами. Перша причина – в Україні в серпні поточного року різко збільшився продаж нових автомобілів з різними силовими установками, а не лише гібридів. Це було пов'язано з тим, що Кабмін запропонував запровадити військовий збір у 15% під час першої реєстрації нових та вживаних автомобілів. У Верховній Раді навіть у липні 2024 року зареєстрували відповідний законопроєкт.

Військовий збір у 15% міг призвести до різкого подорожчання нових автомобілів та вживаних машин з-за кордону. Тож українці почали активно купувати автомобілі. Але наприкінці серпня Кабмін передумав запроваджувати цей новий податок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Друга причина – підвищення акцизів на пальне, що відбулося у вересні 2024 року. Через це експерти прогнозують збільшення вартості бензину, дизельного палива та автогазу на АЗС. І це лише перший етап підвищення акцизів до рівня стандартів Євросоюзу. Усього буде п'ять таких етапів, до 1 січня 2028 року. Тому українці почали більше звертати увагу на автомобілі, які мало витрачають палива.

Раніше стало відомо, що українським автомобілям у Німеччині потрібно буде отримати німецькі номерні знаки, якщо вони знаходяться на німецькій землі понад рік.

Головне