Today.ua

В Україні водії можуть їздити без бампера, не побоюючись штрафу

В Україні водіїв за керування автомобілем без бампера можуть оштрафувати та позбавити водійського посвідчення. Але є випадки, коли можна спокійно їздити без цього елемента, не побоюючись штрафу, стверджують юристи компанії "Дорожній адвокат".

Правила дорожнього руху забороняють українським водіям свідомо та навмисно їздити на автомобілях без бампера за звичайних обставин. Щоб переконатися в цьому, потрібно перечитати п.31.4.7 ПДР.

За таке правопорушення патрульні поліцейські можуть притягнути водія до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 121 КУпАП. Штраф за цією статтею на даний момент складає 340 грн. У разі повторного такого правопорушення протягом року складається адміністративний протокол за ч.4 ст. 121 КУпАП. Вона передбачає штраф у розмірі від 850 до 1700 грн та позбавлення водійського посвідчення на строк від трьох до шести місяців.

Водночас, в Україні немає повної заборони на рух автомобілів без бампера. Якщо перечитати п.31.6 Правил дорожнього руху, то стане зрозуміло, що подальший рух транспортного засобу заборонено при несправності гальмівної системи, несправності фар ламп або задніх габаритних ліхтарів. Про відсутність бампера там нічого не сказано.

Натомість у пункті 31.5 ПДР йдеться про те, що у разі виникнення під час руху несправностей, у тому числі бампера, водій має вжити заходів для їх усунення та рухатись далі. Якщо це зробити неможливо, то водій повинен рухатися до місця стоянки або ремонту. Найкоротшим маршрутом. І тут обов'язково потрібно включити аварійну сигналізацію.

Таким чином, патрульні поліцейські можуть оштрафувати водія, якщо він, наприклад, їм скаже, що бампер перебуває у ремонті або у нього, мовляв, немає грошей на його ремонт. Але якщо водій скаже, що несправність бампера виявлена ​​під час руху і він прямує на місце стоянки (наприклад, до себе в гараж) або на місце ремонту, то його навряд чи оштрафують. Якщо поліцейські захочуть у цьому випадку притягти водія до адміністративної відповідальності, то їм потрібно буде довести, що бампера не було ще до початку руху автомобіля. А це зробити не так просто. Потрібне бажання та час.

Нагадаємо, раніше ми назвали умови вилучення у фізичних осіб автомобілів на потреби Збройних сил України, що передбачає військово-транспортний обов'язок під час воєнного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ