В Україні водіїв хочуть позбавляти права керувати транспортом за перевищення швидкості

В Україні можуть посилити покарання за перевищення водіями швидкісного режиму, аж до позбавлення водійських прав. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект № 6214.

В Україні водіїв хочуть позбавляти права керувати транспортом за перевищення швидкості - today.ua

Автори законопроекту, серед них - народний депутат від партії "Слуга народу" Федір Веніславський, виходять з того, що перевищення швидкості є найголовнішою причиною смертельних аварій, особливо в населених пунктах. При цьому наголошується, що всі заходи, які вживаються щодо зниження кількості ДТП, викликаних порушенням швидкісного режиму, не дають бажаного результату.

Тому пропонується посилити покарання водіїв, які порушують швидкісний режим.

Зокрема, законопроект № 6214 передбачає введення штрафу в розмірі 1700 гривень, якщо в населеному пункті водій перевищив швидкість на більш ніж 30 км/год.

Якщо швидкість перевищена більш ніж на 50 км/год, то пропонується позбавляти водіїв водійських прав на термін від 3 до 6 місяців, а якщо на більш ніж 70 км/год - на термін від 6 місяців до 1 року.

Нагадаємо, що зараз за перевищення швидкості на 20 км/год в населеному пункті штраф становить 340 грн, а на більш ніж 50 км/год - 3 400 грн.

Автори законопроекту зазначають, що на тлі Європи такі штрафи є "мізерними і малоефективними". Так, наприклад, в Австрії штраф за аналогічне порушення ПДР складає 2 000 євро.

Раніше стало відомо, що до 2024 року на дорогах України з'являться 1,5 тисячі камер фіксації порушень ПДР.