В Україні під час війни збільшився попит на бензин А-100

Автор: Максимов Віталій

За даними консалтингової компанії "А-95", в Україну за перші дев'ять місяців 2023 року ввезли 27 700 тонн бензину із октановим числом 98 і вище. Це на 20% більше, ніж за аналогічний період довоєнного 2021 року.

В Україні під час війни збільшився попит на бензин А-100 - today.ua

Переважнe кількість високооктанового бензину до нашої країни везуть через польський кордон. До початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ головним постачальником високооктанового бензину була Білорусь.

Слід зазначити, що деякі мережі АЗС у 2022 році кілька місяців не продавали високооктановий бензин. Вони шукали нових європейських виробників такого палива. Так, WOG відновив продаж свого брендового бензину Mustang 100 у листопаді 2022 року.

Найбільший обсяг продажу високооктанового бензину має мережа UPG. Вона за перші 9 місяців 2023 року ввезла до України 14 тисяч тонн бензину з октановим числом 98 і вище. Це 70% ринку. На другому місці за цим показником мережа WOG, а на третьому – Socar.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

Із чим пов'язане збільшення ввезення високооктанового бензину в Україну за останні 1,5-2 роки? Одна з основних причин – підвищення попиту. В Україні побільшало елітних автомобілів, а їх якраз і заправляють таким паливом (їх кількість у 2023 році порівняно з 2022 роком збільшилась у 2 рази). Тому трейдери почали більше купувати за кордоном високооктанового бензину. Його переважно продають у великих містах.

В Україні під час війни збільшився попит на бензин А-100

Тим часом, згідно з дослідженням Інституту споживчих експертиз, яке було проведено восени 2023 року, в Україні зараз весь високооктановий бензин відповідає нормам, а деякі зразки навіть мають запас за показниками нормативів. Для лабораторних досліджень експерти взяли зразки бензину А-100 у мережах WOG, Socar, UPG та KLO 100, а зразок бензину А-98 – у київській мережі GRANDPETROL.

Експерти зробили висновок, що високооктановий бензин, який зараз продають українські АЗС, можна сміливо заливати в елітні автомобілі, суперкари, спорткари, а також у "заряджені" версії звичайних автомобілів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що ж до ціни палива для елітних автомобілів, то вона може досить сильно відрізнятися. Так, мережа WOG зараз продає бензин А-100 за 64,99 грн за літр. У мережі UPG бензин А-100 коштує 61,20 грн за літр.

Нагадаємо, раніше правоохоронці затримали шахраїв, які в Мережі ошукали кілька десятків покупців автомобілів.