В Україні можуть заборонити б/в дизельні автомобілі

В Україні з 1 січня 2027 року можуть заборонити використання б/в автомобілів з дизельними двигунами. Відповідний законопроект вже розробило Мінінфраструктури.

В Україні можуть заборонити б/в дизельні автомобілі - today.ua

Проект закону також передбачає введення з 1 січня 2030 року повної заборони на використання в Україні б/в і нових автомобілів з дизелями і бензиновими двигунами.

Правда, ретро-автомобілі, що зійшли з конвеєра до 1 січня 1981 року зможуть продовжити їздити українськими дорогами (якщо, звичайно, це дозволить їх технічний стан).

Крім того, заборона не стосуватиметься автомобілів ЗСУ і фермерів з метою їх використання за межами доріг загального користування при веденні фермерського господарства і машин, які надаються в спадщину.

Автори законопроекту виходять з того, що в Європі теж планують заборонити дизельні і бензинові автомобілі. У деяких європейських містах б/в машини з дизелями вже заборонили. Так, наприклад, старим дизельнии авто заборонили в'їжджати в центральні райони Берліна, Штутгарта, Кельна та інших міст.

Крім того, автори законопроекту кажуть, що він розроблений з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, з 17 березня в Україні збільшилися штрафи за деякі порушення ПДР. Зокрема, за керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння.