В Україні вдвічі збільшилося виробництво автомобілів

За даними Укравтопрому, у листопаді 2021 року в Україні випустили 455 автомобілів. Це вдвічі більше, ніж у жовтні 2021 року, але на 16,5% менше, ніж у листопаді 2020 року.

В Україні вдвічі збільшилося виробництво автомобілів - today.ua

Загалом із січня по листопад 2021 року українські підприємства випустили 6 792 автомобіля. Це на 81% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Виробництво комерційних автомобілів в Україні за перші 11 місяців порівняно з таким же періодом минулого року знизилося на 18% і склало 37 машин.

Крім того, із січня по листопад 2021 року українські підприємства випустили 704 автобуси. Це на 12% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Нагадаємо, що в Україні зараз лише два підприємства випускають легкові автомобілі – ЗАЗ та Єврокар. У Запоріжжі з російських машинокомплектів випускають автомобілі Lada, кросовер Renault Arkana та дві моделі Kia. У Закарпатській області із чеських машинокомплектів випускають кілька моделей Skoda.

ЗАЗ планує найближчими роками значно збільшити виробництво автомобілів. Зокрема, у Запоріжжі розраховують за кілька років щороку випускати по 10 тисяч машин. Також Запорізький автомобілебудівний завод планує збільшити виробництво автобусів.

Раніше стало відомо, що з січня по листопад 2021 року в Україні зареєстрували 470 тисяч б/в автомобілів, які ввезли з-за кордону. Це у 1,5 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найчастіше ввозили б/у Volkswagen Passat, Volkswagen Golf, Renault Megane, Skoda Octavia та Ford Focus.