В Україні посилять покарання водіям-лихачам – в'язниця до 15 років

В Україні можуть посилити кримінальну відповідальність за порушення ПДР, пов'язані з перевищенням дозволеної швидкості руху в населених пунктах, які спричинили тілесні ушкодження або смерть потерпілого. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №6240-1.

В Україні посилять покарання водіям-лихачам – в'язниця до 15 років  - today.ua

Авторами цього законопроекту є народні депутати із парламентської фракції "Слуги Народу" та депутатської групи "За майбутнє". Вони виходять із того, що в Україні щороку відбувається велика кількість ДТП через те, що водії перевищують встановлену максимальну швидкість.

Автори законопроекту вважають, що якщо посилити покарання, то поменшає ДТП через перевищення швидкості.

Зокрема пропонується доповнити ст. 286 Кримінального Кодексу новою частиною – № 4. Вона передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років, якщо внаслідок ДТП, спричиненого перевищенням швидкості у населеному пункті, потерпілий отримав тілесне ушкодження середньої тяжкості.

Якщо тяжкі тілесні ушкодження чи смерть, тоді – позбавлення волі терміном від 7 до 12 років.

Якщо водій перебував у стані сп'яніння (алкогольного, наркотичного), то передбачається позбавлення волі на строк від 7 до 15 років, залежно від тяжкості вчиненого. Такі доповнення планують внести до ст. 286-1 Кримінального Кодексу.

У всіх випадках пропонується позбавляти винуватців ДТП посвідчень водія на строк до 10 років, залежно від тяжкості злочину.

Наразі цей законопроект перебуває на розгляді у профільному комітеті. Зважаючи на все, на розгляд народних депутатів він потрапить у 2022 році.

Нагадаємо, раніше Патрульна поліція Києва нагадала водіям, що треба робити, якщо потрапив у ДТП.