В Україні збільшили кількість пунктів пропуску для ввезення євроблях

В Україні ввозити (розмитнювати) автомобілі на іноземних номерах знову дозволили через морські та річкові порти. Відповідну постанову вже прийняв Кабінет міністрів.

В Україні збільшили кількість пунктів пропуску для ввезення євроблях - today.ua

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в морських портах застрягли сотні автомобілів, які не встигли розмитнити. У квітні в нашій країні розмитнення автомобілів зробили безкоштовним, після чого в пунктах пропуску утворилися величезні черги з бажаючих скористатися цією пільгою.

На початку травня ввозити автомобілі на іноземних номерах в Україну дозволили лише через три пункти пропуску ("Устилуг", "Грушів" та "Малий Березний"). Це було зроблено для того, щоб євробляхи не заважали перевезенню продовольства, палива, військових та гуманітарних вантажів.

Тепер ввозити автомобілі на іноземних номерах знову можна через морські та річкові порти. Це означає, що сотні українців нарешті отримають свої автомобілі, які вони замовили ще до початку війни.

В Україні збільшили кількість пунктів пропуску для ввезення євроблях Нагадаємо, в Україні безкоштовно розмитнили вже понад 160 тисяч автомобілів. Очікувалося, що ця пільга триватиме до кінця війни. Проте уряд планує з 1 липня 2022 року знову зробити розмитнення автомобілів платним (крім машин, призначених для ЗСУ). У Верховній Раді найближчим часом розглянуть відповідний законопроект.

Раніше стало відомо, що Кабмін запропонував скасувати сертифікацію автомобілів в Україні.