В Україні посилили контроль за водіями: що потрібно знати

З сьогоднішнього дня, 28 квітня 2023 року, у 16 містах та регіонах України почали працювати нові камери автофіксації порушень ПДР. Про це поінформував заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

В Україні посилили контроль за водіями: що потрібно знати - today.ua

За його словами, зокрема, нові камери автофіксації порушень ПДР включили у Києві, Львові, Дніпрі, Полтаві, Черкасах та інших містах й областях нашої країни. У деяких містах ці пристрої раніше вже працювали, але їх відключили для безпеки після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ.

У поліції сподіваються, що це нововведення допоможе знизити кількість ДТП, що трапляються через те, що водії перевищують дозволену швидкість.

Нагадаємо, камери автофіксації порушень правил дорожнього руху на українських дорогах з'явилися навесні 2020 року. Спочатку вони працювали у тестовому режимі. Повноцінно вони почали працювати з червня 2020 року.

У регіонах, де працювали камери автофіксації, поліція відзначала зниження кількості ДТП. Щоправда, багато українців не сплачували штрафи за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Так, наприклад, у 2021 році камери автофіксації зареєстрували 2,6 млн штрафів за порушення правил дорожнього руху на загальну суму понад 1 млрд гривень. При цьому українці не сплатили понад 1,3 млн штрафів за порушення ПДР.

В Україні посилили контроль за водіями: що потрібно знати

У лютому 2022 року після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських військ усі камери автофіксації порушень правил дорожнього руху відключили. Це зробили з метою безпеки. Їх почали поступово включати з травня 2022 року, оскільки побільшало ДТП з вини водіїв, які перевищують дозволену швидкість руху.

Наразі камери автофіксації порушень правил дорожнього руху фіксують лише перевищення швидкості. Але до війни планували збільшити кількість функцій цих систем. Так, наприклад, очікувалося, що в автоматичному режимі за допомогою камер фіксуватимуть проїзд на червоний сигнал світлофора та проїзд смугою руху громадського транспорту. Однак через запровадження воєнного стану ці нововведення так і не з'явилися.

Слід зазначити, що деякі українські водії намагаються у різний спосіб уникнути штрафу за перевищення швидкості, зареєстрованого камерами в автоматичному режимі.

Раніше ми розповіли, що українець придумав новий спосіб, як сховати номери автомобіля від камер.