Today.ua

В Україні спростили торгівлю вживаними автомобілями

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №9083, який передбачає удосконалення порядку оптової та роздрібної торгівлі вживаними автомобілями. Про це свідчить сайт українського парламенту.

Законопроєкт №9083 зареєстрували у Верховній Раді у березні 2023 року. Його автори стверджують, що хочуть вивести з "тіні" торгівлю б/в автомобілями і наповнити державний бюджет.

У пояснювальній записці до цього документа йдеться про те, що в Україні зараз переважна більшість ринку б/в автомобілів перебуває "в тіні". Цьому є кілька пояснень. Так, зараз компанії, які продають вживані автомобілі, при купівлі вживаного ТЗ з метою перепродажу повинні реєструвати його не як товар для перепродажу, а як основний засіб для власного використання. Тобто, перш ніж перепродати автомобіль, його спочатку потрібно зареєструвати на себе в сервісному центрі МВС. В результаті доводиться двічі перереєструвати автомобілі у сервісному центрі МВС: спочатку на себе, а потім на покупця.

Крім того, під час військового стану в Україні компанії, які продають вживані автомобілі, змушені двічі отримувати довідку з територіального центру комплектування та соціальної підтримки про взяття транспортного засобу на військовий облік (зняття з військового обліку). Спочатку при викупі машини, а потім при продажу. На отримання однієї довідки в ТЦК може піти кілька робочих днів (через графік роботи, черги, повітряні тривоги).

Тому компанії, які продають вживані автомобілі, намагаються різними способами уникнути реєстрації на себе ТЗ.

Автори законопроєкту №9083 пропонують на законодавчому рівні скасувати обов'язкову реєстрацію ТЗ на себе компаніям, які продають вживані автомобілі. Тобто в даному випадку машини слід розглядати як товар.

Народні депутати 23 квітня 2024 року ухвалили законопроєкт №9083 у першому читанні (за основу). Тепер у парламентських Комітетах до нього внесуть правки, доопрацюють документ. Ось тільки які правки до законопроєкту №9083 запропонували внести народні депутати – ще не відомо.

Тим часом, раніше стало відомо, що в Україні стали рідше купувати та продавати вживані автомобілі через мобільний додаток "Дія". Можливо, це пов'язано з відмовами у перереєстрації ТЗ у додатку "Дія", а також з тим, що ця послуга втратила свою новизну.

Нагадаємо, в Україні шахраї удосконалили спосіб обману покупців талонів на пальне в Інтернеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ