В Україні у автомобілів з ГБО став меншим запас ходу

Автор: Максимов Віталій

За останні кілька років густота автогазу, який продають українські АЗС, у середньому знизилася. Це означає, що в Україні в автомобілів з ГБО став меншим запас ходу. Про це свідчать результати лабораторних досліджень Інституту споживчих експертиз.

В Україні у автомобілів з ГБО став меншим запас ходу - today.ua

Щільність газу – це один із найголовніших його параметрів. Чим більша щільність, тим більше автомобіль зможе проїхати на одній заправці за інших рівних умов.

Ще кілька років тому в Україні було кілька мереж АЗС, які продавали автогаз із щільністю понад 540 кг/м3. Так, за даними Інституту споживчих експертиз, у 2020 році щільність автогазу у мережі ShellPowerGas становила 540,5 кг/м3, у мережі Брсм-Нафта – 540,2 кг/м3, у мережі KLO – 540,1 кг/м3, а у мережі OKKO – 539,5 кг/м3. У деяких мережах АЗС густина автогазу була на рівні близько 525,6 кг/м3.

У 2023 році ситуація помітно змінилася. У жодній з українських мереж АЗС щільність автогазу не досягала показника 540 кг/м3. Найкраща щільність зрідженого газу була у мережі KLO – 538 кг/м3. У деяких мережах АЗС густина автогазу була взагалі на рівні 518 кг/м3.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

В Україні немає дефіциту зрідженого газу, але яка його зараз якість - не дуже зрозуміло. Нещодавно в Україну почали ввозити скраплений газ із Лівії. Його характеристики не повідомляли.

Автогаз на українських АЗС зараз коштує в середньому 26,62 грн за літр. Найдорожче заправити автомобіль із ГБО можна у Сумській та Полтавській областях. Там автогаз у середньому коштує 27,13 та 27,01 грн за літр відповідно. Найдешевше паливо для автомобілів з ГБО коштує у Закарпатській, Вінницькій та Житомирській областях – у середньому 26,05, 26,15 та 26,18 грн за літр відповідно.

В Україні у автомобілів з ГБО став меншим запас ходу

Нагадаємо, в Україні планують з 1 липня 2024 року збільшити акцизи на пальне, зокрема й на скраплений газ. В результаті стануть більшими роздрібні ціни на бензин, дизельне паливо та автогаз. Щоправда, поки що не до кінця зрозуміло, на скільки конкретно у липні поточного року збільшаться роздрібні ціни на пальне через нові акцизи. Це залежатиме від того, який законопроєкт ухвалять народні депутати Верховної Ради.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За попередньою інформацією через збільшення акцизів на паливо з 1 липня 2024 року автогаз на українських АЗС подорожчає на 19 копійок за один літр. Бензин та ДП подорожчають більше. Спочатку Кабмін планував більш суттєво збільшити акциз на скраплений газ, але народні депутати цю ідею не підтримали. Запропоноване урядом збільшення акцизу на скраплений газ могло призвести до того, що автогаз у роздробі подорожчав би на 6 грн за літр.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що українці без військового квитка не отримають посвідчення водія.