В Україні тепер потрібно сплачувати акцизи на автомобільне паливо

Автор: Максимов Віталій

В Україні з 30 вересня 2022 року набув чинності закон, який передбачає запровадження акцизів на автомобільне паливо. Раніше його підписав президент Володимир Зеленський.

В Україні тепер потрібно сплачувати акцизи на автомобільне паливо - today.ua

Тепер при ввезенні автогазу трейдерам потрібно платити 52 євро за 1000 літрів, а при ввезенні решти автомобільного палива – 100 євро. Щоправда, є один виняток. Акциз під час воєнного стану не потрібно платити, якщо паливо призначене для потреб Збройних Сил України.

Нагадаємо, в Україні акциз на автомобільне паливо скасували у березні 2022 року. Тоді ж із 20% до 7% знизили ПДВ на паливо. Це допомогло подолати паливну кризу та знизити ціни. Спочатку було заявлено, що така пільга розрахована на весь час війни із російськими окупантами. Проте вже в серпні Кабмін вніс до Верховної Ради законопроект, який передбачав часткове повернення акцизу.

В Україні тепер потрібно сплачувати акцизи на автомобільне паливо

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Уряд пропонував зробити єдиний акциз на всі види автомобільного палива – 100 євро за 1000 літрів. У процесі обговорення цього законопроекту до нього внесли виправлення. В результаті тепер акциз на автогаз складе 52 євро, а на бензин і дизельне паливо - 100 євро.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експерти прогнозують, що таке нововведення спричинить незначне зростання цін на АЗС. Так, очікується, що бензин та ДП подорожчають приблизно на 4 грн/літр, а автогаз – на 2 грн/літр.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на Київщині судять організатора нелегальних АЗС.