В Івано-Франківській області викрили злочинну групу, учасники якої виготовляли підроблені водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, а потім збували їх по всій Україні. Про це повідомив Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції України.
За даними досудового слідства, зловмисники виготовляли фальшиві документи за місцем проживання. Покупців вони шукали в одній із соціальних мереж. Вартість виготовлення фальшивих посвідчень водія, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, паспортів та інших документів залежала від складності роботи.
Процес виготовлення фальшивих документів займав від 5 до 10 днів. Фальшиві документи надсилали замовникам поштою по всій території України.
За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збуту підроблених грошей, державних цінних паперів…) та ч. 3 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.
Скільки було учасників у цій злочинній групі – не уточнюється. Обшуки проводили у кількох областях. Двох головних фігурантів вже затримали. І їм вже повідомили про підозру у скоєнні злочинів за ч. 2 ст. 199 та ч.3 ст.358 українського КК.
Правоохоронці вживають заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших учасників цієї злочинної групи. Оскільки розслідуванням цього злочину займається Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції України, то можна припустити, що серед злочинців є правоохоронці.
Слід зазначити, що підробка водійських посвідчень в Україні давно стала дуже серйозною проблемою. Про це, наприклад, свідчать факт, що не пізніше 1 серпня 2024 року всі територіальні сервісні центри МВС мають перейти на видачу документів для водіїв із посиленим захистом. У 2023 році Кабмін прийняв постанову про те, щоб посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію ТЗ мали додаткові елементи захисту.
У захисного покриття бланків буде спеціальне маркування. У правому нижньому кутку свідоцтва про реєстрацію ТЗ буде QR-код із посиланням на сайт Головного СЦ МВС для перевірки відомостей.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні запропонували запровадити військовий збір 5% на всі операції з автомобілями. Наразі розробляють відповідний законопроєкт.