В Україні зробили електричний “Запорожець“: «сотня» за 5,5 секунди

В Україні автомобіліст на ім'я Всеволод зробив унікальний електромобіль, який до 100 км/год розганяється всього за 5,5 секунди. Найцікавіше, що такими динамічними характеристиками володіє ЗАЗ-966 1971 року випуску. Саме він піддався доробці.

В Україні зробили електричний “Запорожець“: «сотня» за 5,5 секунди  - today.ua

Спочатку ентузіаст взявся за розробку самого проекту. Тобто він підійшов до вирішення поставленого перед собою завдання як справжній інженер.

Після цього йому довелося чимало часу витратити на пошук акумуляторів, двигуна, контролера, зарядного пристрою, педалі акселератора. Причому, на це знадобилося не тільки багато часу, а й багато грошей.

В Україні зробили електричний “Запорожець“: «сотня» за 5,5 секунди Батарею зняли з американського електромобіля Chevrolet Volt, а двигун - з еклектичного Fiat.

В результаті вийшла асинхронна трифазна електрична машина з рідинним охолодженням, якій потрібно номінальна напруга 400 вольт і струм 100-500 ампер.

Поки цей проект ще не закінчений. Але ходові випробування показали, що електричний ЗАЗ до 100 км/год розганяється всього за 5,5 секунди при максимальній швидкості 150 км/год.

В Україні зробили електричний “Запорожець“: «сотня» за 5,5 секунди

Раніше ми показали болід «Формули-1», який зробили на базі «Запорожця».