В Україні різко збільшилася ціна автогазу

На цьому тижні котирування ЗВГ на українському кордоні, до яких прив'язані ціни багатьох імпортних контрактів, значно збільшилися, хоча для цього не було ринкових підстав.

В Україні різко збільшилася ціна автогазу - today.ua

Зокрема, ціновий індекс Argus daf Ukraine збільшився до $ 520/т. Це на $ 22/т більше, ніж було раніше. А його максимальне значення досягло $ 544/т., що в перерахунку на базіс FCA Полтава перевищує реальні ринкові ціни на 1000-1300 грн/т.

Експерти не розуміють, звідки беруться такі передумови для зростання котирувань, адже на аукціонах на скраплений газ відбувається зниження цін, а на ринку спостерігається надлишок такого палива.

Вважається, що за такою ціною міг бути викуплений якийсь мінімальний обсяг скрапленого газу.

Аналітики вважають, що є ймовірність в середньостроковій перспективі зростання цін на автогаз на українських АЗС. На це може вплинути зростання цін на нафту і зростання вартості продукту на зовнішніх ринках. Правда, є два фактори, які помітно гальмують цей процес - надлишок палива на ринку і висока конкуренція.

Нагадаємо, що в Україні зараз діє державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо. Раніше стало відомо, що операторам паливного ринку дозволили підняти ціни на бензин вище 30 гривень.